Reklama

Symbian Anna je na stiahnutie pre modely N8, C7, C6 a E7

Števo Porubský

Posledný operačný systém Symbian Anna spoločnosti Nokia je od dnes dostupný pre štyri dotykové modely Nokie. Konkrétne ide o modely N8, C7, C6-01 a E7. V týchto modeloch si majitelia mohli užívať len starší OS Symbian ^3, Symbian Anna tak bude príjemným prechodom s viacerými novinkami.

 Nokia C6-01

 Nové užívateľské rozhranie, virtuálna QWERTZ klávesnica v režime na výšku, vylepšené Nokia Mapy, jednoduchšie prehliadanie webu a vyššia bezpečnosť či podpora NFC čipu v modeli C7 či doostrovanie vo videu pri N8, to sú novinky, ktoré prináša Symbian Anna. Samotný Symbian Anna prišiel na trh začiatkom apríla (Nokia ukázala nový Symbian Anna a X7) s modelom X7, no do ostatných modelov sa dostáva až teraz. Aktualizáciu Symbian Anna je možné inštalovať prostredníctvom počítača s najnovšou verziou Ovi Suite (verzia 3.1.1),  alebo priamo do telefónu cez mobilnú sieť alebo WiFi po zadaní *#0000# na telefóne, ďalej kliknutím „Voľby“, kde vyberiete „Zistiť aktualizáciu“. Komplexné informácie o Symbian Anna nájdete aj na webe výrobcu.

Nokia N8

Mimochodom, viceprezident Nokie Ilari Nurmi sa vyjadril, že v nasledujúcich 12 mesiacoch uvedie Nokia až 10 nových modelov so Symbianom Anna a Symbian OS mieni podporovať minimálne do roku 2016! Už by to ale chcelo ukázať aj sľubované novinky s OS Windoes Phone 7 (Nokia + Microsoft = fínske okná prichádzajú!).

Nokia C7

Foto: Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.