Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sygic už dokáže čítať dopravné značky pomocou zadnej kamery smartfónu

Sygic už dokáže čítať dopravné značky pomocou zadnej kamery smartfónu
Zdroj | Sygic
Stanislav Vinc
Sygic už dokáže čítať dopravné značky pomocou zadnej kamery smartfónu
Zdroj | Sygic
Zdroj | Sygic

Funkciu, za ktorú si v rámci automobilovej výbavy musíte slušne priplatiť, už môžete mať aj vo vašom smartfóne. Sygic pridal do svojej aplikácie novú funkciu s názvom Rozpoznávanie značiek, vďaka ktorej sa budete môcť spoľahnúť na zobrazenie aktuálnej predpísanej rýchlosti aj pri zmenách dopravného značenia.

Zobrazenie maximálnej predpísanej rýchlosti pre cestu, po ktorej práve prechádzate, už patrí medzi štandardné funkcie väčšiny mobilných navigácií. Tie si však na rozdiel od systému rozpoznávania dopravných značiek v moderných autách nedokázali poradiť s chýbajúcimi dátami, dopravnými obmedzeniami či smart dopravnými značkami, až doteraz.

S funkciou Rozpoznávania značiek vám na smartfóne stačí zapnúť aplikáciu Sygic GPS Navigácia a smartfón uchytiť do stojanu tak, aby mal dobrý výhľad na vozovku. Na rozpoznávanie dopravných značiek totiž Sygic využíva zadnú kameru v kombinácii s umelou inteligenciou a rozpoznávaním obrazu.

Rozpoznávanie značiek si má podľa slov slovenskej spoločnosti poradiť nielen s bežnými značkami, ale aj LED panelmi, ktoré sú využívané najmä vo veľkomestách na dynamickú úpravu maximálnej predpísanej rýchlosti.

Pozrite si

Worldee – appka, ktorá nebude chýbať v smartfóne žiadneho cestovateľa

Pri rozpoznávaní značiek ale Sygic nezostáva, svoj algoritmus chce ďalej rozvíjať. „Už teraz pracujeme na učení algoritmu, aby vedel rozpoznávať rôzne iné objekty – evidenčné čísla, chodcov, semafory a podobne. Na dnešných cestách je čoraz dôležitejšie, aby sa vodič dokázal sústrediť, a podľa nášho názoru je nevyhnutné, aby aj technológia prispela k bezpečnosti vodičov. Rozpoznávanie obrazu a umelá inteligencia tu nepochybne môžu nájsť využitie – v rámci GPS navigácie, poistných produktov, kampaní bezpečnosti na cestách a inde,“ uvedol Lukáš Dermek, produktový manažér Sygic GPS Navigácie.

Sygic funkciu predstavuje ako súčasť ponuky k Black Friday, pričom používateľom systémov Android a iOS ju poskytne v rámci predplatného Premium+. Existujúci zákazníci túto funkciu vo svojej aplikácii nájdu v priebehu nasledujúcich dní, keď bude vydaná aktualizácia 20.9.0.