Reklama

SwissPen 3D zaútočí na 3Dootler ešte pred začiatkom jeho predaja

Marek Šimunek

Vo februári sme vás informovali o svetovo prvom 3D pere. Prebehlo niekoľko mesiacov a 3Doodler má prvú konkurenciu. Ak by ste však tipovali, že v Číne, budete na omyle. Nové 3D pero pochádza zo Švajčiarska.

SwissPen 3D

PREČÍTAJTE SI:
Pozrite si 3D pero, ktoré kreslí aj nad papierom

Rozmach 3D tlačiarní už klope na dvere, čo by ste ale povedali na 3D perá? Úspech prvého 3D pera 3Dootler nenechal na pokoji tím zo Švajčiarska, ktorí sa rozhodol vytvoriť mu súpera. Technológia a použitie sa v prípade pera SwissPen 3D v podstate zhoduje s perom 3Dootler, s tým rozdielom, že si pri objednaní tohto pera budete môcť vybrať medzi ABS a PLA plastom. Pero samotné rozpustí plast, ktorý tuhne okamžite po opustení hrotu pera. Môžete teda pomocou neho kresliť rôzne 3D objekty na papieri, alebo voľne v priestore.

Podľa dostupných informácií by sa nové 3D pero SwissPen 3D malo k prvým záujemcom dostať už v októbri tohto roku, pričom jeho cena je 102,60 CHF (83,23 €). V balení okrem pera samotného nájdete aj univerzálny napájací adaptér a 20 samostatných náplní v jedenástich rôznych farbách. Už teraz sa tešíme na rôzne kreatívne výtvory, ktoré vzniknú podobnými perami. Čo by ste nakreslili pomocou 3D pera vy?

SwissPen 3D

Foto: SwissPen

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.