Reklama

Swedish Chamelon: spravte si zo zrkadlovky kameru bez ťažkostí!

Števo Porubský

Švédska firmička predstavila po dlhom vývoji svoj prvý produkt s viacerými variáciami, vďaka ktorému sa z akejkoľvek zrkadlovky s možnosťou natáčania videí stane videokamera. Škoda len vyššej ceny, ktorú bežný človek za takúto hračku nedá…

 Swedish Chamelon

To, že so súčasnými zrkadlami je možné natáčať aj Full HD videá je už každému hádam známe. Známe je aj to, že s fotoaparátom je pomerne náročné natáčať bez statívu, pretože pri preostrovaní a zoomovaní sa akosi nevyhnete nežiadúcim pohybom celého tela. Práve preto mladíci zo Švédska dumali nad tým, ako tento problém vyriešiť. Hoci existujú systémy pre profesionálne natáčanie pomocou zrkadloviek, a sú dokonca aj plne automatické, ich problémov je niekoľko. Prvým je určite cena, druhým vážnym je zas nespratnosť celého systému.

Swedish Chamelon

Swedish Chameleon nemá ani jeden z týchto nedostatkov. Zariadenie vyzerajúce ako z inej galaxie je aj napriek veľkosti na obrázkoch veľmi spratné vďaka rúrkovej konštrukcii, ktorú v priebehu pár minút zloží aj malé dieťa. Cena síce nie je najnižšia – 18 995 SEK čo je približne 2 050 €. V tejto chvíli sa asi zamyslíte, či sa oplatí investovať sumu presahujúcu kvalitné telo alebo špičkový objektív, no pre tých, ktorí berú natáčanie zrkadlovkou vážne, takáto suma jednoducho nie je až taká vysoká. A čo vlastne za takúto cenu dostanete? Prepracovanú konštrukciu s možnosťou upevnenia akejkoľvek zrkadlovky, pričom si na rúrkovú konštrukciu môžete pripevniť aj manuálny ovládač na zoomovanie, ale aj ostrenie. Lepšie je však raz vidieť ako 100x čítať, preto si určite pozrite video pod článkom. Je síce po švédsky, no princíp fungovania určite pochopíte.

Swedish Chamelon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.