Reklama

SWAN začína budovať komerčnú LTE sieť, dodávateľom má byť ZTE

Števo Porubský

SWAN sa konečne rozbieha a začína budovať svoju LTE sieť. Dodávateľom má byť čínsky ZTE a do konca roka má naplánovaných niekoľko stoviek základňových staníc!

SWAN

Telekomunikačný operátor SWAN oznámil, že podpísal kontrakt s čínskou spoločnosťou ZTE na dodávku technológií pre výstavbu mobilnej komunikačnej siete LTE. Podľa vyjadrení najmenšieho LTE operátora u nás, do konca roka 2014 vybuduje prvých 300 základňových staníc pre svoju plnohodnotnú mobilnú LTE sieť (2x 15 MHz v pásme 1 800 MHz). Prvé testovacie hovory sa očakávajú v októbri. Plánom operátora je do troch rokov vybudovať mobilnú 4G sieť s viac ako 1 100 základňovými stanicami na území SR. SWAN už interne testoval technológiu LTE v Bratislave, Trnave, Nitre a Pezinku a už pred stanoveným termínom splnil všetky doterajšie podmienky licencie, no komerčnej prevádzky sme sa ešte nedočkali.

„Od dodávateľa požadujeme výnimočné medzinárodné referencie a schopnosť v čase naplniť svoj záväzok“, uviedol Martin Mosný, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN.

LTE test

Foto: SWAN, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.