SWAN a 4ka prinášajú 5G internet na doma, poznáme jeho cenu i dostupnosť

ZDROJ | SWAN

Operátor SWAN v spolupráci svojim dcérskym mobilným operátorom 4ka oznámil spustenie fixného neobmedzeného internetu pre domácnosti postaveného na 5G sieti. Zákazníkom chcú ponúknuť prenosové rýchlosti na úrovni 250/10 Mb/s. Sieť oficiálne štartuje vo vybraných lokalitách Bratislavy už dnes.

SWAN nadväzuje na svoj existujúci pevný LTE internet, s ktorým už dnes pokrýva viac ako 400 miest a obcí novou generáciou mobilných sietí, vďaka ktorej si budú môcť pripojenie s vysokými rýchlosťami sťahovania i odosielania dát užívať aj ľudia žijúci mimo pokrytia optických sietí.

Nový internet 5G na doma je už od dnes dostupný vo vybraných lokalitách 10 mestských častí Bratislavy (Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Ružinov, Staré Mesto a Vrakuňa). Nasledovať bude Nitra a Trava, ďalšie lokality sú ešte v príprave.

ZDROJ | SWAN

Spustenie novej služby operátor podporí aj akciovou cenou 20,99 € na prvých 15 mesiacov pri 24-mesačnej viazanosti. Akciová cena platí do 28.2.2022, následne bude internet 5G na doma dostupný za 24,99 € mesačne. Preveriť dostupnosť novej služby si je možné na zákazníckej linke 0650 123 456, alebo na webe 5GnaDoma.sk.

ZDROJ | SWAN

O pripojenie do 5G siete sa postará kvalifikovaný technik, ktorý dopredu kontaktuje zákazníka a dohodne si s ním termín inštalácie do 10 dní od potvrdenia objednávky. Do 28.2.2022 bude inštalačný poplatok pri 24-mesačnej viazanosti stáť 29,99 €, následne 49,99 €. SWAN na pripojenie využije pomerne malý vysielač ZTE MC7010, ktorý sa umiestni do exteriéru budovy.

Služba 5G na doma bude nastavená na spomínanú rýchlosť sťahovania na úrovni 250 Mb/s a odosielania na úrovni 10 Mb/s. Kým však 5G sieť nebude využívať viac zákazníkov, dosiahnuť bude možné aj vyššie rýchlosti, aké sme mali možnosť vidieť naživo pri ukážke 5G pripojenia v centre Bratislavy.

Na sieti bude z dôvodu ochrany pred preťažením aplikovaný FUP, teda dátové obmedzenie v objeme 2 TB na mesiac. Po prekročení tohto objemu bude pripojenie ďalej dostupné s rýchlosťami obmedzenými na 6/1 Mb/s.

Komentáre k článku