Reklama

Svoj prvý mobilný Bluetooth reprák má Bang & Olufsen, má „len“ 180 W

Števo Porubský

B&O BeoPlay A2

Bang & Olufsen predstavil svoj prvý mobilný reproduktor s Bluetooth 4.0, ktorý ako prvý na svete prináša ploské telo a unikátny systém True360 zvuk, ktorý hrá na všetky strany. Teda presnejšie na dve, hoci mriežka je vraj vyrobená tak, aby sa zvuk šíril do všetkých strán. Reproduktory sú uložené aj za ľavou aj za pravou mriežkou. Prekvapením a potešením zároveň je, že na oboch stranách sú až tri reproduktory – stredový, basový a výškový.  Ovládacie prvky B&O umiestnil na hornú stranu.

B&O BeoPlay A2 je prekvapivo aj poriadne ťažký. Jeho hmotnosť je až 1,1 kg, no má to svoj dôvod. Okrem hliníka, ako hlavného stavebného materiálu je v tele aj objemná batéria, ktorá podľa výrobcu vydrží až 24 hodín prehrávania. Zo zabudovanej batérie je pritom možné dobíjať vaše gadgety a smartfóny cez USB konektor (5V, 0,5 A). Škoda len, že B&O sa už nepohral s telom natoľko, aby bolo odolné voči poveternostným vplyvom, teda napríklad ošpliechaniu vodou. Väčším sklamaním je neprítomnosť NFC čipu, takže párovanie novinky s mobilom alebo tabletom bude ako kedysi, manuálne cez menu.

B&O BeoPlay A2

Novinka bude v predaji v čiernej, sivej a zelenej farbe s kontrastným koženým remienkom. Cena však nepoteší, predbežne je stanovená na 349 €, čo je vzhľadom na značku primeraná cena, no vzhľadom na konkurenciu poriadne vysoká. Potešia však spratné rozmery 25,6 x 14,2 x 4,4 cm a neuveriteľný výkon až 180 W (2x 30W + 2x 30W + 2x 30W)!

B&O BeoPlay A2

Foto: Bang & Olufsen

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.