Reklama

Surfovanie v 58 krajinách sveta za 0,59 €/MB! Neuveriteľné!

Števo Porubský

Rakúsky operátor A1 Telekom síce už dávnejšie spustil službu Abroadband, no vďaka nej môže ktokoľvek surfovať v 58 krajinách sveta za pomerne smiešnych 0,59 € za 1 MB! Smiešnych preto, že naši operátori vám takú sumu nedajú ani v EÚ, nie to ešte v obľúbených dovolenkových destináciách!

 

 Abroadband

 

Nová služba je extrémne jednoduchá na používanie a dokonca i platenie. V podmienkach neexistujú žiadne háčiky, žiadne obmedzenie, proste nič, čo by vás mohlo obmedzovať na cestách. SIM kartu, príp. microSIM kartu či balíček USB modemom Huawei E173 si môžete kúpiť online, ale i v lietadlách vybraných rakúskych spoločností. A1 Telekom vám SIM kartu doručí i do jednej z 26 krajín kuriérom za poplatok 12 € vrátane SR. Samotná SIM karta stojí 19,90 €, resp. 49,90 € s modemom a to je váš jediný náklad na aktiváciu služby.

Abroadband

0,59 €/ MB?! Nemožné?

Ani nie, A1 Telekom si jednoducho povedal, že bude viac ako výrazným konkurentom pre všetkých európskych operátorov, ktorí si za dátový roaming účtujú nemalé poplatky. Tie prevyšujú niekoľkonásobne ceny Abroadband, hoci aj u našich troch operátorov nájdete nejaké tie balíčky s mesačným poplatkom a následne i nižšou cenou v niektorých destináciách. Tie však nie sú také prehľadné, ako služba Abroadband. A cena 0,59 € za 1 MB je každopádne nižšia ako ceny, ktoré ste donedávna platili (v niektorých prípadoch ešte stále platíte) operátorom za 1 MB u nás, na Slovensku, nie to ešte v roamingu. Tarifikačný interval Abroadband je 128 kB a účty platíte vždy po mesiaci. Nejedná sa však o mesačný paušál. Prečerpané eurá si kontrolujete on-line a platiť môžete buď kreditnou kartou, alebo cez systém PayPal. Cena 0,59 €/MB platí u viac ako 80 operátorov v 58 krajinách sveta. Zoznam si môžete skontrolovať aj na webe operátora. Azda jediným skrytým poplatkom je 10 € sadzba za nevyužívanie služby počas jedného roka. Operátor to nazýva poplatok za Stand-by. Ja už teda viem čo si beriem so sebou na najbližšiu dovolenku. 🙂

Abroadband

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.