Reklama

Surface Pro 3 – 12” tablet s Windows 8.1 a množstvom prekvapení

Števo Porubský

Surface Pro 3

Microsoft predstavil ďalší model zo svojich Surface tabletov. Ide o zatiaľ najväčší model, ktorý so svojou uhlopriečkou 12 palcov patrí medzi najväčšie tablety na trhu. Konkurenciou by mu mohol byť Samsung GALAXY NotePRO 12.2, no ten pracuje na OS Android. Nový Windows 8.1 tablet Surface Pro 3 je doslova malým počítačom. O dostatočný výkon sa stará niektorý z procesorov Intel Core i3 – i7 Haswell, 4 alebo 8 GB pamäť RAM či 64 – 512 GB SSD disk. Prekvapením sú pritom rozmery horčíkového tela len 292 x 201 x 9,1 mm a hmotnosť jemne presahujúca 800 gramov. Konštrukcia dovoľuje vyklopeniu zadnej časti do ľubovoľnej polohy pre pohodlnejšiu prácu.

Vo výbave nechýba plnohodnotný USB 3.0 port, čítačka microSDXC kariet, 3,5 mm audio konektor či Mini Display port na pripojenie externého monitora. Okrem toho je v spodnej strane neštandardný konektor na pripojenie tenkej klávesnice (predáva sa samostatne), pričom jej nechýba ani klasický touchpad. O konektivitu so svetom sa postará Wi-Fi a Bluetooth 4.0, na NFC či podporu sietí 3G/4G ale musíte zabudnúť. Surface Pro 3 bude mať aj dvojicu fotoaparátov – vpredu a vzadu. Oba ponúknu 5 Mpx rozlíšenie, autofókus a Full HD video. Mimochodom, viete aký je rozdiel medzi Surface Pro 3 a Apple MacBook Pro? Vraj takýto:

Surface Pro 3

Surface Pro 3

To sú ale výhody, čo poviete?

Pozitívnou správou je veľký 12-palcový IPS displej s rozlíšením 2 160 x 1 440 pixlov. Displej je samozrejme plne dotykový (10-bodový mutlitouch). Ako doplnkové príslušenstvo si tiež môžete dopriať stylus, s ktorým budete môcť písať aj rukou. Systém vie totiž rozoznávať rukou písaný text. Veľkým prekvapením je aj dostupnosť. Na našom trhu sa neobjaví (zatiaľ). Na domácom americkom trhu sa začne predávať už v najbližších dňoch s cenou od 799 USD (verzia s Core i3, 2 GB RAM a 64 GB SSD) do 1 949 USD (verzia s Core i7, 4 GB RAM a 512 GB SSD), čo je azda posledné prekvapenie. Za tú cenu totiž získate poriadne nabitý Ultrabook s viacerými portami a väčšou úžitkovou hodnotou.

Surface Pro 3

Foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.