Reklama

Surface 3 používa plnohodnotné okná namiesto chudobnej RT verzie

Marek Šimunek

Microsoft predstavil nový Surface 3, ktorý prináša hneď niekoľko zmien. Tou hlavnou je operačný systém. Už sa totiž nespolieha na jednoduchší Windows RT, ale pracuje na plnohodnotnom systéme Windows 8.1 s pravdepodobnou aktualizáciou na Windows 10.

Vďaka tomu môžete na novom Surface 3 spúšťať plnohodnotné stolové aplikácie pre Windows, ako aj univerzálne aplikácie označované ako Windows Apps, ktoré si môžete stiahnuť v obchode Windows Store.

Microsoft Surface 3

Microsoft Surface 3

POZRITE SI: Surface Pro 3 – 12” tablet s Windows 8.1 a množstvom prekvapení

Novinka, ktorá sa stáva nástupcom Surface 2, prináša 10,8“ displej s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1 920 x 1 280 pixlov. Jeho srdcom je Atom x7-Z8700 od Intelu, pričom operačná pamäť môže mať podľa konkrétnej verzie 2 GB, prípadne 4 GB. Takisto sa líši aj veľkosť integrovanej pamäte, ktorá môže činiť 64 GB, prípadne 128 GB.

Microsoft Surface 3

Microsoft Surface 3

Microsoft Surface 3

Bezdrôtové pripojenie má na starosti kombinácia Wi-Fi (802.11ac) a Bluetooth 4.0 Low energy. Okrem toho na tele nechýba jeden plnohodnotný port USB 3.0, micro USB a Mini DisplayPort. Okrem množstva senzorov nechýba ani GPS a GLONASS. Integrovaná batéria by podľa výrobcu mala stačiť na 10 hodín prehrávania videa, čo znie veľmi lákavo.

Microsoft Surface 3

POZRITE SI: Bude Surface 2 znamenať pre Microsoft väčší úspech ako prvá verzia?

Podobne, ako jeho predchodca, aj novinka disponuje integrovaným stojanom, ktorý ponúkne tri polohy. Nechýba ani už známa klávesnica s magnetickým pripojením a dotykové pero Surface Pen. Príslušenstvo sa predáva samostatne a bude dostupné v rôznych farbách.

Microsoft Surface 3

Microsoft Surface 3

POZRITE SI: Microsoft Surface Pro 2 – druhá generácia tabletov s Windows 8.1 bude snáď úspešnejšia

Cena základného modelu Microsoft Surface 3 s Wi-Fi pripojením, 2 GB RAM a 64 GB úložiskom bude začínať na 499 USD. Ak si priplatíte stovku, môžete mať model so 4 GB operačnej pamäte a dvojnásobným úložiskom. Microsoft bude navyše ponúkať aj model s pripojením pomocou LTE, pričom v tomto prípade základný model bude stáť 599 USD a vybavenejší model 699 USD. Do predaja sa nový Surface 3 má dostať už začiatkom mája.

Microsoft Surface 3

Foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.