Reklama

Supertooth Disco: 28 Wattov v malom balení

Drahomír Piok

Nový z rady Bluetooth reproduktorov predstavila spoločnosť Supertooth. Tento raz nepatrí do oblasti vreckových, zato ale poskytne o to väčší výkon. A to je práve kameň úrazu malých prenosných reproduktorov, kde získate síce kvalitnejší a silnejší zvuk, no nie natoľko aby ste zo sebou vláčili ďalšiu „krabicu“.  

Supertooth Disco

Retro dizajn 

Svojím výzorom na mňa pôsobí skôr ako rádio z dôb minulých. Tento dojem vo mne vyvoláva vystúpené ovládacie tlačidlo, ktoré keď ste pootočili, tak sa rádio zaplo a už ste menili hlasitosť. Ani sa veľmi nečudujem, že je význam tlačidla podobný, reguluje sa sním hlasitosť. V jeho okolí sú ovládacie prvky pre prehrávanie, basy a iné. Plastový reproduktor sa nazýva Disco, a zato vďačí najme svojmu maximálnemu výkonu. Okrem dvoch reproduktorov sa doňho vtesnal dokonca aj malý subwoofer! Výstupný výkon reproduktorov je 2×8 W a subwoofera dokonca 12 W. Výsledná hodnota 28 Wattov je veľmi slušný výsledok vo svojej kategórií, keďže konkurencia sa pohybuje v rozmedzí 10 – 15 Wattov. Pri maximálnej hlasitosti je ale zvuk skreslený a „plechový“, no pri nižších hodnotách sú jeho výsledky veľmi uspokojivé. Na menšiu izbovú diskotéku by to s prehľadom stačilo.

Supertooth Disco

Disco celých 10 hodín

Hudba sa samozrejme prenáša bezdrôtovo cez Bluetooth 2.0 s podporou A2DP. Nezabudlo sa ale ani na starý známy 3,5 mm audio konektor. Výdrž Disco reproduktora udáva výrobca do 10 hodín, no pri zvýšenej hlasitosti ho môžete „vymlátiť“ už za 3 hodiny. Dobíjanie trvá taktiež 3 hodiny. Škoda, že tu nenájdeme integrovaný mikrofón pre telefonovanie, alebo novšiu verziu Bluetooth modulu. Rozmermi 89 x 315 x 70 mm a váhou 1 140 gramov patrí medzi väčšie kúsky, ale to nemusí prekážať. V rôznych internetových obchodoch  je už v predaji za ceny od 110 € do 90 €.

Supertooth Disco

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.