Reklama

Supertenké Nano LED a pasívne 3D TV od LG

Dominik Fúsek

Spoločnosť LG pokračuje v aktuálnych trendoch v oblasti televízorov. V triede klasických 2D prístrojov pokračuje so znižovaním hrúbky a pridávaním funkcií, naopak v prémiovom 3D segmente presadzuje pasívne 3D zobrazovanie pomocou technológie Cinema 3D.

LG Cinema 3D

Pasívnych 3D televízorov LG Cinema 3D máme na trhu viacero, čoskoro ich ale doplnia nové modely. Konkrétne ide o 32-palcový variant 32LW5700, 42“ 42LW5700 a 47“ 47LW5700. Všetky tri používajú IPS panel s okrajovým LED podsvietením a pre sledovanie 3D obrazu si vystačia s pasívnymi polarizačnými okuliarmi, ktoré sú oproti svojim aktívnym konkurentom lacnejšie, ľahšie, nevyžadujú batérie ani blikanie televízora, vďaka čomu sú výhodnejšie aj po zdravotnej stránke. Novinky oproti predchodcom dostali možnosť nahrávať vysielanie na pripojený USB disk, nechýbajú im tradičné vlastnosti ako digitálny tuner, Full HD rozlíšenie, 5.1-kanálový zvuk a konverzia z 2D do 3D.

LG Nano LED

Výrobca však nezabúda ani na zákazníkov, ktorých 3D neláka. Nové 2D modely 47LZ9600 a 55LZ9600 s Full HD rozlíšením a Nano LED panelom budú dostupné v uhlopričkach 47 a 55 palcov. Obidve novinky sa môžu pochváliť hrúbkou len 8,8 mm a technológiou TruMotion 480 Hz, nechýba im USB nahrávanie ani digitálny tuner. Nám však citeľne chýbajú informácie o cenách a dostupnosti v Európe.

Foto: hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.