Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!

Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!
Dominik Fúsek
Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!

Spoločnosť Samsung, konkrétne Samsung Mobile Display, je lídrom na poli vývoja a výroby mobilných displejov, a toto postavenie si chce upevniť. Predstavuje nový Super PLS (Plane to Line Switching) displej, ktorý by mal nahradiť dnešné IPS displeje. Oproti nim totiž ponúka dvojnásobne väčšie pozorovacie uhly, o 10 % vyšší jas, rozlíšenie až 1 366 x 768 bodov či nižšiu cenu.

Samsung Super PLS

Trhy smartfónov a tabletov zažívajú v posledných mesiacoch obrovský rast, a z toho ťažia nielen výrobcovia samotných zariadení, ale aj spoločnosti vyvíjajúce hardvér. Nedávno sme vás informovali o nových procesoroch od Qualcommu (Qualcomm MSM8960: na smartfónoch grafika ako na PS3?), veľký pokrok nastal aj v oblasti mobilných displejov. Keďže výrobné kapacity pre (Super) AMOLED displeje Samsungu nestačia uspokojovať dopyt a odberatelia sú tak nútení prejsť ku konkurencii, napríklad Super-LCD od Sony (HTC dá do modelu Desire nový Super LCD displej!), Samsung prichádza o nezanedbateľný zisk a situáciu musí riešiť.

Samsung Super PLS

Riešenie je odvčera na svete – je ním nový Super PLS displej. Ten podľa výrobcu nahradí dnes používané IPS LCD displeje, oproti ktorým je lepší snáď vo všetkých smeroch. V prvom rade ponúkne dvakrát väčšie pozorovacie uhly, určite však poteší aj o 10 % vyšší jas či podporované vysoké rozlíšenie (1 366 x 768 b.). Ako je na tom novinka s energetickou náročnosťou, výrobca zatiaľ neprezradil, avšak pochválil sa, že výroba Super PLS je o 15 % lacnejšia. Môžeme sa tak tešiť na smartfóny a tablety s krajším a jemnejším displejom, ale pritom za takmer rovnakú cenu. Masovú výrobu displejov plánuje Samsung odštartovať už v 1. štvrťroku 2011.