Reklama

Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung, konkrétne Samsung Mobile Display, je lídrom na poli vývoja a výroby mobilných displejov, a toto postavenie si chce upevniť. Predstavuje nový Super PLS (Plane to Line Switching) displej, ktorý by mal nahradiť dnešné IPS displeje. Oproti nim totiž ponúka dvojnásobne väčšie pozorovacie uhly, o 10 % vyšší jas, rozlíšenie až 1 366 x 768 bodov či nižšiu cenu.

Samsung Super PLS

Trhy smartfónov a tabletov zažívajú v posledných mesiacoch obrovský rast, a z toho ťažia nielen výrobcovia samotných zariadení, ale aj spoločnosti vyvíjajúce hardvér. Nedávno sme vás informovali o nových procesoroch od Qualcommu (Qualcomm MSM8960: na smartfónoch grafika ako na PS3?), veľký pokrok nastal aj v oblasti mobilných displejov. Keďže výrobné kapacity pre (Super) AMOLED displeje Samsungu nestačia uspokojovať dopyt a odberatelia sú tak nútení prejsť ku konkurencii, napríklad Super-LCD od Sony (HTC dá do modelu Desire nový Super LCD displej!), Samsung prichádza o nezanedbateľný zisk a situáciu musí riešiť.

Samsung Super PLS

Riešenie je odvčera na svete – je ním nový Super PLS displej. Ten podľa výrobcu nahradí dnes používané IPS LCD displeje, oproti ktorým je lepší snáď vo všetkých smeroch. V prvom rade ponúkne dvakrát väčšie pozorovacie uhly, určite však poteší aj o 10 % vyšší jas či podporované vysoké rozlíšenie (1 366 x 768 b.). Ako je na tom novinka s energetickou náročnosťou, výrobca zatiaľ neprezradil, avšak pochválil sa, že výroba Super PLS je o 15 % lacnejšia. Môžeme sa tak tešiť na smartfóny a tablety s krajším a jemnejším displejom, ale pritom za takmer rovnakú cenu. Masovú výrobu displejov plánuje Samsung odštartovať už v 1. štvrťroku 2011.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.