Reklama

Super LED monitory od LG: nové, krajšie, úspornejšie

Dominik Fúsek

LG sa na výstave v Las Vegas skutočne činilo, a tak sme sa v jeho podaní okrem nových smartfónov (LG Optimus Black: jasný displej v tenkom tele a LG Revolution: Prvý obor pre siete 4G!) či TV príslušenstva (LG ST600 Smart TV: internet a aplikácie aj na starších TV) dočkali aj nových monitorov. Tie sú krajšie, tenšie a oproti konkurentom aj podstatne úspornejšie.

LG Super LED

Spoločnosť LG Electronics sa čoraz viac realizuje aj v oblasti zobrazovacích technológií. Predstavilo dokonca nový typ IPS-LCD mobilného (LG Optimus Black: jasný displej v tenkom tele) a 3D televízneho displeja (LG má 3D displej, z ktorého nebolia oči!). Chvályhodné je, že má výrobca pri svojich produktoch medzi prioritami aj energetickú efektivitu. Tak je tomu aj pri NOVA displejoch, rovnako aj pri nových Super LCD monitoroch. LG predstavilo štyri high-end modely – E2290V, E2381VR, E2341V a IPS236V. Všetky ponúknu Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 bodov) a teda pomer strán 16:9. Prvé dvojčíslie v názve našepkáva veľkosť obrazovky – v prípade prvého modelu je to 21,5 palcov, ostatné ponúknu 23-palcovú uhlopriečku.

LG Super LED

Porovnanie spotreby: vľavo štandardná žiarovka, v strede monitor so zapnutým režimom SUPER Energy Saving a vpravo v štandardnom móde, foto: cnet.com

Model E2290V sa pýši tenučkým telom, jeho hrúbka je iba 7,2 milimetra. Pochváliť sa môže aj výbornou odozvou na úrovni 2 ms. Dvojica E2381VR a E2341V vyniká dvomi zaujímavých technológií. SUPER+ Resolution upscaluje menej kvalitný obsah na HD rozlíšenie, SUPER Energy Saving má na starosť úsporu energie. Tá ale nie je vôbec zanedbateľná, monitory majú vďaka nej až o 25 % nižší odber, oproti samým sebe s vypnutým úsporným režimom. Štvoricu uzatvára model IPS236V, ktorý používa technológiu In-Plane-Switching, čo z neho robí majstra pozorovacích uhlov. O cene a dostupnosti žiaľ zatiaľ nepadlo ani slovo.

Foto: cnet.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.