Reklama

Sunix VGA2788: prvý USB 3.0-HDMI adaptér na svete

Dominik Fúsek

V súčasnosti existuje v oblasti počítačov veľké množstvo rozhraní (Čo a ako pripojiť k počítaču? (1. časť)) a „napratať“ všetky potrebné konektory do malého tela notebooku (netbooku) býva často problém. Hoci HDMI port patrí minimálne v strednej triede k štandardu, na mnohých zariadeniach chýba. Za následok to môže mať napríklad aj nemožnosť pripojiť notebook k projektoru, ktorý disponuje len HDMI portom. A riešenie? USB 3.0 adaptér.

Sunix VGA2788

Sunix VGA2788 je drobné, len 50 gramov vážiace príslušenstvo, ktorého úlohou je vyriešiť absenciu, resp. nedostatok HDMI portov na počítači. Ako prvá svojho druhu ponúka novinka superrýchle rozhranie USB 3.0, vďaka malému energetickému odberu si však vystačí aj so starším USB 2.0. Video výstup je dostupný v maximálnom rozlíšení až 2 048 x 1 152 bodov pri farebnej hĺbke 32 bitov. Podľa výrobcu adaptér automaticky rozpoznáva typ, rozlíšenie aj ďalšie vlastnosti monitora a optimalizuje svoje nastavenia.

Sunix VGA2788

Základné použitie novinky je jasné, teda náhrada chýbajúceho HDMI portu. Adaptér (alebo niekoľko adaptérov) však môžete použiť aj v režime viacerých, maximálne štyroch obrazoviek. To sa hodí napríklad počas prezentácie (súčasne pripojený monitor a projektor), v zrkadlovom móde (rovnaký obraz na viacerých monitoroch) či tzv. rozšírenom móde (viacero monitorov vedľa seba a obraz pokračujúci medzi nimi). Problémom nie je ani otáčanie zobrazenia. Cenu a dostupnosť zatiaľ nepoznáme, na webe výrobcu sa však veľkými písmenami píše „coming soon“.

Sunix VGA2788

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.