Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sudoku Master Edition: Logic – prepracované sudoku s podporou Apple Pencil

Sudoku Master Edition: Logic – prepracované sudoku s podporou Apple Pencil
Zdroj | Hoolatron Studios
Stanislav Vinc
Sudoku Master Edition: Logic – prepracované sudoku s podporou Apple Pencil
Zdroj | Hoolatron Studios
Zdroj | Hoolatron Studios

Sudoku je skvelý spôsob, ako si ponamáhať mozog vo voľnom čase, no papierová verzia nie je vždy poruke a tá digitálna nevyhovuje každému. Sudoku Master Edition: Logic kombinuje výhody papierovej a digitálnej verzie do jednej hry a to hlavne vďaka podpore stylusu Apple Pencil.

Hlavnou prednosťou hry Sudoku Master Edition: Logic je podpora stylusu Apple Pencil, ktorý môžete využívať na tablete iPad Pro. Ak tieto hračky vlastníte, sudoku môžete riešiť písaným písmom, ako keby ste svoje riešenie písali na papier obyčajnou cerzukou. Hra totiž dokáže rozpoznať písané písmo, pričom vedľa hracej mriežky máte k dispozícii notes, kde si môžete písať poznámky či svoje myšlienky.

https://vimeo.com/232402115

Hru Sudoku ME si ale užijete, aj ak ju budete hrať na iPhone. V takomto prípade samozrejme prichádzate o možnosť hrať so stylusom Apple Pencil, no aj v tejto forme má hra niekoľko predností. Jednou z nich je možnosť úpravy vizuálu a to úplne celého.

V nastaveniach si môžete vybrať medzi svetlým a tmavým pozadím hry, zvoliť si hrúbku mriežky, štýl písma a farby každého prvku. Taktiež si môžete zapnúť rôzne pomôcky, zvýraznenia, automatické dopĺňanie čísel či animácie. V skratke, hru si môžete prispôsobiť podľa seba do posledného detailu.

Keď ste si už upravili hru podľa svojho gusta, môžete sa pustiť do hry. Na výber máte z niekoľkých stupňov náročnosti, od jednoduchých sudoku až po tie pre majstrov. K začatej hre sa môžete kedykoľvek vrátiť cez tlačidlo Resume, no v pamäti sa bohužiaľ ukladá iba jedna hra a ak chcete preskakovať medzi úrovňami, alebo mobil niekomu požičiavate, vaša stará hra sa vždy prepíše.

Hra vám pri predvolených nastaveniach vizuálne pomáha zobrazovaním rovnakých čísel a taktiež vás upozorní na to, ak do políčka umiestnite nesprávne číslo. To si samozrejme môžete vypnúť v nastaveniach.

Pozrite si

Blek – minimalistická puzzle hra s originálnou mechanikou

Počas hry si tiež môžete zapnúť takzvaný mód Zen, ktorý vypne rušivé animácie a vy sa tak v sprievode relaxačnej hudby môžete ponoriť do riešenia sudoku. Okrem toho tu samozrejme nájdete ceruzku, pomocou ktorej si môžete zaznačovať možné riešenia. Pre expertov je k dispozícii Lightning mód, ktorý slúži na rýchle zadávanie rovnakých čísel do viacerých políčok za sebou.

Hra Sudoku ME je bezplatná, no za cenu zobrazovania reklám. Tie si môžete ľahko odstrániť jednorazovým poplatkom vo výške 4,49 €. Reklamy nie sú príliš rušivé a tak sa na túto investíciu môžete pozerať skôr ako na spôsob priamej podpory vývojárov, ktorí v tomto prípade odviedli dobrú prácu.

Stiahnuť aplikáciu