Reklama

Súboj minitlačiarní: Netradičný valentínsky darček?!

Juraj Recký

Minitlačiarne sú zaujímavým a veselým doplnkom vášho smart zariadenia. No nie je im venovaná prílišná pozornosť. My sme do súboja postavili tri. Canon Zoemini, HP sprocket 200 a FUJIFILM instax mini Link. Ktorá je najlepšia?

Stlačiť tlačiareň na fotografie do veľkosti krabičky, ktorá váži pár gramov a vojde sa mužskej dlane? Nápad je to skvelý, no každému je jasné, že si takéto kompaktné zariadenie pre rozmery vyberie svoju daň. Tá je o to vyššia, keď sa rozhodnete tlačiť fotografie, ktoré ste vyhotovili smartfónom. Samozrejme, hovorím o kvalite vytlačených fotografií. Nebudem však zaujatý a rovno poviem, že aj keď obrázky o veľkosti približne kreditnej karty nie sú kvalitou 100 % reprezentatívne, svoj účel plnia perfektne. Ide predsa o spomienky, ktoré sa vám pohľadom na minifotografiu vynoria. A pri takomto niečom trochu uletené farby, vyššia zrnitosť, či neostrosti zasa až takú rolu nehrajú.

V redakcii sme vybrali tri takéto minitlačiarne, ktoré sme postavili do súboja. Canon Zoemini, HP sprocket 200 a FUJIFILM instax mini Link sú našimi súťažiacimi. Každá jedna z nich má prvý bod už len za to, čo som spomenul vyššie. Za možnosť vyvolať pekné spomienky. Aj preto je prenosná minitlačiareň super darčekom na Valentína. Pár pohárov vína, kvety, zopár vtipných príbehov, pohodová atmosféra s ňou a už aj vyťahuje mobil, aby ste si spravili spoločné foto. Vytlačiť ich a vrátiť sa k ním hocikedy počas roku alebo ich doma vystaviť a máte Valentína aj častejšie, než len raz do roka. Nechajme, ale romantické reči tak a poďme sa pozrieť na to, čo minitlačiarne predviedli počas testovania.

Na začiatok treba povedať, že Canon a HP používajú fotopapiere ZINK s rozmerom 5,0 x 7,6 centimetra. ZINK je farebná technológia tlače, ktorá nevyužíva atrament (Zero INK). Využíva sa papier, ktorý reaguje na teplo. Z tlačiarne vychádza priamo hotová fotografia. Spoločnosť Zink Holding vyrába všetok fotopapier, ktorý pod týmto označením ide na trh a udeľuje licencie na jeho používanie spoločnostiam vyrábajúcim minitlačiarne. Aj keď ide o tú istú technológiu použitú rôznymi výrobcami, fotopapiere musíte kupovať vždy od toho výrobcu, od ktorého máte minitlačiareň. Počas testu som skúšal fotopapier zameniť a tlačiareň ho odmietla. Canon aj HP používajú fotopapier, ktorý je potlačiteľný od okraja po okraj v oboch smeroch. Balík vždy obsahuje 10 kusov fotopapiera. Fotografie sa po odstránení zadnej ochrannej vrstvy dajú použiť ak nálepky.

FUJIFILM sa vybrali inou cestou. Ponúkajú fotopapier, ktorý poznáte z Polaroidov. Teda, keď papier z tlačiarne vylezie je biely a potrebuje pár minút, po ktorých sa na ňom ukáže fotografia. Fotopapier od FUJIFILM má, ak som správne hľadal, vždy nepotlačiteľný rámik, ktorý spoločnosť ponúka v rôznych dizajnoch. Od čisto bieleho, cez monochromatický, komixový až po čisto čierny alebo Hello Kitty. Rozmery sú štandardizované a to 54 x 86 milimetrov, pričom fotografia má 46 x 62 milimetrov. Fotopaier je balený po 10 kusov a je v pevnej plastovej krabičke, ktorá sa vkladá do minitlačiarne.

Dizajn minitlačiarní

Canon a HP vsadili na príjemnú jednoduchosť. Zoemini od Canon pôsobí pevne, je z tvrdého plastu, tlačidlo napájania je umiestnené na ľavej strane spolu s LED kontrolkou, ktorá informuje o stave tlačiarne. Na zadnej strane je Micro USB port, otvor na pútko, čo ma potešilo, LED kontrolka stavu batérie a tlačidlo reset. Fotografie vychádzajú z otvoru na prednej strane. Celková veľkosť je tak akurát do mužskej ruky, no ak by ste sa rozhodli brať tlačiareň so sebou do terénu, nosiť ju vo vrecku nohavíc nebude práve pohodlné.

HP sprocket 200 je o niečo silnejšia, má trochu ostré hrany, no stále je príjemná do ruky. Opäť však treba upozorniť, že ak túto tlačiareň so sebou niekam beriete, treba ruksak, väčšiu mikinu s klokaním vreckom alebo kabelku. LED indikátor stavu tlačiarne sa nachádza z prednej strany nad otvorom, z ktorého vychádza tlačená fotografia. Pútko je napevno zapracované v zadnom ľavom rohu. Je z tkaniny, ak by sa roztrhlo, výmena je otázna. Tlačidlo napájania sa nachádza na zadnej strane vedľa Micro USB portu. Nechýba LED kontrolka stavu batérie, resp nabíjania.

 

FUJIFILM sa s ich instax mini Link vybrali na odvážnejšie dizajnérske chodníčky. Výrazne ružové zafarbenie, tvar mierne zaobleného nafúknutého obdĺžniku, pevná krytka Micro USB konektoru na nabíjanie a výrazné ovládacie tlačidlo na vrchnej strane po obvode s LED signalizáciou z tlačiarne robia skôr produkt, ktorý mieri na veselých tínedžerov. Tlačiareň rozhodne nie je škaredá, no musíte mať trochu veselší vkus, aby ste jej v prvom momente venovali dostatok pozornosti.

Vkladanie fotopapiera

Ako Canon, tak HP, používajú technológiu tlače ZINK. Tým pádom je vkladanie fotopapiera takmer totožné. Canon má na vrchnej strane naznačenú šípku, v smere ktorej keď zatlačíte, kryt odpojíte od tlačiarne. HP sa otvára potlačením vrchného krytu z pravej strany smerom nahor. Zatiaľ čo Canon vsadil na zasúvanie do drážok, HP použilo magnety, aby ich kryt držal. V oboch prípadoch však odnímateľná časť držala pevne.

Papier do týchto dvoch tlačiarní vložíte tak, že ho vyberiete z obalu a celú kôpku 10 fotopapierov vložíte do priestoru na fotopapier. Znehodnotenia papieru priamym denným svetlom sa báť nemusíte, počas testovania som vždy vkladal papier za denného svetla, nijak som ho nechránil a nepoškodil som ho. Dôležité je z balenia spolu s papierom vybrať aj kartónovú kartičku, ktorá je zospodu balíčku a vložiť ju do tlačiarne. Ak vyberiete z obalu celú kôpku aj s kartónikom, tak kartónik ide na spodok a naň fotopaier. Na farebnom kartóniku je čiarový kód, ktorý tlačiareň musí prečítať, aby rozpoznala fotopapier. Kartónik sa v prípade Canonu vysunie pred prvým tlačením, teraz ho už môžete zahodiť, v HP sa vysunie automaticky po vložení fotopapieru a zatvorení krytu tlačiarne.

Spoločnosť FUJIFILM má vkladanie fotopapiera vyriešené inak. Je v pevnej plastovej krabičke, ktorú vložíte presne podľa inštrukcií do tlačiarne po odklopení krytu na spodnej časti tlačiarne. Kazetu s fotopapiermi nesmiete stlačiť, upozornenie je na vrchnej strane kazety. Musíte ju vložiť do tlačiarne tak, aby žltá šípka bola pri žltej značke. Po tom, čo kazetu vložíte a zatvoríte kryt tlačiarne, automaticky sa vytlačí ochranná časť kazety. Kryt tlačiarne neotvárajte kým neminiete všetok fotopapier, po tom čo ho zatvoríte minitlačiareň si myslí, že ste vložili novú kazetu s papierom a vytlačí jeden papier v domnení, že je to ochranná časť kazety.

Pripojenie

Všetky tri minitlačiarne komunikujú so smartfónm cez Bluetooth a potrebujú aplikáciu. Každá vlastnú. Aplikáciu Canon Mini Print ľahko stiahnete snímaním QR kódu na krabičke tlačiarne. Aplikácia vás sama prevedie úvodnými pár krokmi, v ktorých vám vysvetlí ako tlačiareň pripojiť. Trvá to pár minút a budete musieť ísť do nastavení Bluetooth vášho zariadenia, kde tlačiareň pripojíte a následne sa vrátite do aplikácie. O úspešnom pripojení sa presvedčíte na domovskej stránke aplikácie v ľavom hornom roku. Ak je tlačiareň pripojená, symbol je zelený a ukazuje stav batérie, inak je je sivý. Po zapnutí tlačiarne a otvorení aplikácie sa zariadenia automaticky spárujú, avšak chvíľu to trvá. Proces urýchlite, ak pripojíte zariadenia ručne, teda kliknete na symbol a potvrdíte pripojenie.

HP rovnako umiestnili QR na krabičku tlačiarne, ten vás však presmeruje na oficiálnu stránku tlačiarne, kde sa musíte k aplikácii prelistovať. HP sprocket má na domácej obrazovke priamo galériu. Tlačiareň so smartfónom spráujete rovnako ako v prípade Canon riešenia, teda v nastaveniach Bluetooth vášho smartfónu pripojíte tlačiareň a vrátite sa do aplikácie. Následne musíte ísť do menu, ktoré je skryté v ľavom hornom rohu pod symbolom troch vodorovných čiarok. Tu vyberiete hneď prvú položku sprocket, zvolíte pridať tlačiareň, vyberiete z ponúkaných možností a potvrdíte. Tlačiareň je pripravená na tlač.

Aplikácia instax mini Link od FUJIFILM má párovanie zariadenia so smartfónom vymyslené veľmi šikovne, aj keď trochu zmätočne. Po prvom otvorení aplikácie vás privíta úvodná inštruktáž. V nej sa dostanete do bodu, v ktorom by ste mali spárovať tlačiareň a smartfón. Mne sa v tomto bode nevedeli zariadenia nájsť. A to dokonca ani keď som opätovne prešiel úvodnou inštruktážou alebo chcel tlačiareň pripojiť cez Bluetooth nastavenie smartfónu. Až v návode som sa dočítal, že v tomto bode mám spojenie zariadení ignorovať. Až pri zadaní tlače sa zariadenia bleskurýchle spárovali a všetko fungovalo bez najmenšieho problému.

Aplikácia

Canon Mini Print ponúka tlač priamo z galérie zariadenia, priamo v aplikácii môžete fotku zhotoviť a hneď ju vytlačiť alebo vybrať zo sociálnych sietí Facebook či Instagram. Tiež môžete tlačiť z cloudových služieb Disk od Google, z Dropoxu a z iCloudu. V menu aplikácie sú k dispozícii oznámenia, môžete vytvoriť poradie fotografií na tlač, nechýba príručka alebo možnosť kúpiť fotopapier. V časti nastavenia máte k dispozícií možnosť zapnúť okamžitú tlač, správu sociálnych sietí alebo možnosť pripájať sa do cloudových albumov iba keď ste na Wi-Fi, aby ste šetrili dáta.

Keď vyberiete fotografiu na tlač, môžete ju pomocou základných nástrojov upravovať. Teda zmeniť jas, kontrast alebo saturáciu. Pridať nálepky, rámiky, použiť zopár predvolených filtrov, otáčať fotografiu či do nej štetcom kresliť či písať. Všetky tieto možnosti vyzerajú lákavo a určite stojí za to si ich vyskúšať. Ja som však mal dojem, že fotografiu v aplikácii neviete upraviť tak, aby ste ju vo výsledku nezničili. Editovacie nástroje pracujú veľmi neotesane. Odporúčam fotografiu upraviť v inom editore a cez Canon Mini Print ju len vytlačiť. Pridanie rámikov a nálepiek do fotky je absolútne vec osobných preferencií a vkusu. Ja nie som práve fanúšikom týchto vychytávok, no ponúkané možnosti ma milo prekvapili. Treba len dať pozor, aby pridané grafické rpvky zbytočne nezatienili fotografiu.

Za pozornosť rozhodne stojí možnosť vytlačiť si fotografiu „veľkoformátovo“. V kroku, kde upravujete fotografiu pred tlačou je v postrannom paneli možnosť rozdeliť fotografiu na 4 alebo 9 častí. každá táto časť predstavuje jednu samostatnú fotografiu. Tlačiareň vám tak vytlačí niekoľko fotografií, z ktorých poskladáte jednú veľkú. Nevýhodou môže byť, že tlačiareň sa potrebuje počas tlače chladiť, teda 9 fotografií sa bude tlačiť do 17 minút.

Čo treba o Canon Zoemini vedieť je, že tlač jednej fotografie trvá do 50 sekúnd, je trochu hlučnejšia a ako som už spomenul potrebuje sa po vytlačení 2 až 3 fotografií vychladiť.

FUJIFILM instax mini Link je ako samotná tlačiareň dizajnovaná skôr pre mladšie publikum. Po tom čo tlačiareň zapnete dlhším potržaním výrazného tlačidla sa s otvorenou aplikáciou spáruje veľmi rýchlo. odhadom do dvoch sekúnd. Na domovskej obrazovke musím pochváliť dobre viditeľnú informáciu o pripojení, stave zásobníka fotopapieru a batérie tlačiarne. Ma pravej strane je lišta, ktorá ponúka možnosti ako jednoduchej tlače, tlače z videa a instax kamera. Jednoduchá tlač slúži na rýchle vytlačenie fotografie z galérie zariadenia a ponúka veľmi jednoduché editovanie fotografie prípadne pridanie filtru. Ak sa rozhodnete tlačiť fotografiu z videa, stačí otvoriť tlač z videa, vybrať videoklip, jazdcom prejsť na konkrétny záber, „vystrihnúť ho“ a ďalší postup je ako pri jednoduchej tlači. instax kamera je zhotovenie fotografie priamo v aplikácií. Do fotky môžete pridať dátum a čas, nastaviť časovač, zapnúť blesk, no najväčším lákadlom je približovať a odďalovať záber pohybom tlačiarne.

Domáca obrazovka aplikácie sa automaticky prepína medzi štandardnou a „Fun mode“ podľa to, či je tlačiareň uložená horizontálne alebo vertikálne. Priznám sa, že sa mi nepodarilo zistiť aký je rozdiel medzi normálnym a „Fun“ módom, teda okrem zmeny prostredia na obrazovke. Toto je práve jedna z vlastností FUJIFILM instax mini Link, podľa ktorej som dospel k záveru, že táto tlačiareň je naozaj cielená len na tínedžerov.

Aplikácia tiež ponúka možnosť pridávať rámiky a grafiky do vašich fotografií. Sú vkusné a pekné, no keď si spomeniete na to, že FUJIFILM má fotopapier, ktorý má nepotlačiteľný celkom hrubý rámik, pre ktorý je samotná fotografia o niečo menšia než v prípade ZINKových papierikov, poriadne si rozmyslíte, či takéto o takéto vylepšenia fotografie skutočne stojíte. Všetko toto vám totiž vašu fotku výrazne prekryje a dominantným sa stane rámik s pridanými grafickými prvkami a fotografia zanikne. Rovnako tak pri režime koláží som mal pocit, že zmenšovať obrázky na tak malú plochu nie je práve šťastné riešenie.

Ďalšie dve funkcie aplikácie instax mini Link majú opäť pubertálny charakter. Match test automaticky vyhodnotí, či sa k sebe s priateľkou alebo priateľom hodíte. Na vyhodnotenie testu môžete použiť jednu alebo dve fotografie a zhodu dať vyhotoviť automaticky alebo precíznejšie, teda obaja budete odpovedať na päť otázok. samotný výsledok sa dozviete po vytlačení fotografie. NIe je to vyložene zlý nápad, povedal by som dobrá zábava počas večierku, no samotná fotografia už za to nestojí, pretože ju do veľkej miery prekryje výsledok testu. Zmysluplnejšia mi príde možnosť Party Print, pomocou ktorej majiteľ tlačiarne dokáže zo svojho smartfónu vytvoriť hub na zber fotografií od piatich ľudí. Fotografie sa prenesú cez Bluetooth, aplikácia ich spracuje a vytlačí rôzne upravené párty fotky.

Čo o FUJIFILM instax mini Link treba vedieť je, že tlač trvá 17 sekúnd, no fotografia sa objaví až po približne 6 minútach a 10 sekundách, tlač je nehlučná a fotografie da sajú po sebe tlačiť veľmi svižne.

HP sprocket 200 s aplikáciou HP sprocket pôsobia najkonzervatívnejšie z testovaného. Na domácej obrazovke aplikácie je priamo náhľad do galérie vášho smart zariadenia. Galéria môže mať buď dlaždicové rozloženie alebo byť usporiadaná ako zoznam. Foky môžete tlačiť aj priamo z Instagramu, Facebooku a Google Fotik, do služieb sa prihlasujete priamo cez aplikáciu. Menu v ľavom hornom rohu ponúka už predstavenú položku sprocket na spárovanie tlačiarne a smartfónu, priečinok Doručená pošta kam vám HP bude posielať tipy na prácu s aplikáciou, tlačový front, kúpu papiera a tradičného pomocníka. Do frontu sa tiež dostanete pomocou tlačidla na spodnej lište pod galériou.

Fotografiu na tlač vyberie tak, že na ňu kliknete v galérií. V tomto momente už môžete fotografiu tlačiť. Príjemne ma prekvapila možnosť nastaviť počet tlačených kópií. Fotografiu môžete editovať po tom, čo v pravom hornom rohu kliknete na symbol ceruzky. K dispozícii máte úpravu fotografie, pridať text, rámiky alebo nálepky. HP volilo pri výbere doplnkových grafík pomerne konzervatívne, čo však mne osobne vyhovuje a ako som nazval minitlačiareň od FUJIFILM tlačiarňou pre pubertiakov, tak HP pochodia aj pri dospelom publiku.

Tak ako Canon aj HP umožňuje tlačiť „veľkoformátovo“. Rovnako máte k dispozícií fotografiu rozdeliť na 4 a 9 obrázkov a automaticky vytlačiť. Táto dlaždicová tlač trvá rovnako dlho ako som uvádzal pri Canon, teda okolo 17 minút.

Čo o HP sprocket treba vedieť je, že fotografia sa tlačí približne 46 sekúnd, tlačiareň sa medzi tlačenými fotografiami musí chladiť a je o niečo hlučnejšia. Tiež má z nášho výberu najkonzervatívnjšiu aplikáciu, ktorá síce ponúka aj populárne možnosti ako sú rámiky a nálepky, no nie v takom rozsahu, ako riešenie od Canon a FUJIFILM. Čo ma však trochu zaskočilo, že sa mi nedarilo upraviť fotografie do formátu fotopapiera. Ak som mal fotku na šírku alebo štvorcovú z Instagramu, fotkasa vytlačila s bielymi pásikmi.

Kvalita fotografie

Tu sa oblúkom dostávame k tomu, čo som načrtol už v úvodných odstavcoch. Ak ste pedant, ktorý túži po verných farbách, perfektnej ostrosti, o ktorú sa snažil pri fotení a následnom postprocese fotografie a ďalších dokonalostiach, tieto minitlačiarne nie sú pre vás. Kvalita vytlačenej fotografie je, povedzme, diskutabilná. Avšak, svoj účel aj napriek tomu plnia všetky tri testované minitlačiarne perfektne. Ide o zábavu a spomienky.

Kvalitu vytlačených fotografií môžete porovnať na obrázku nižšie.

Batéria

Výrobcovia udávajú výdrž batérie podľa počtu vytlačených listov. FUJIFILM instax mini Link má podľa dostupných informácií vydržať 100 listov na jedno nabitie, HP sprocket 200 35 listov a najmenšiu výdrž má mať Canon Zoemini. Až také množstvo listov som bohužiaľ na tlač nemal k dispozícií, no FUJIFILM malo po 3 dňoch od plného nabitia a vytlačení približne 20 listov batériu na úrovni približne 50%, Canon vydržal na jedno nabitie a vytlačenie 20 listov dva dni a HP sprocket 200 po vytlačení opäť 20 listov približne deň a pol. Všetky tlačiarne dokážu tlačiť, aj keď sa nabíjajú.

Cena

Všetky tri tlačiarne stoja oficiálne v rozmedzí 100 až 120 €, čo je podľa mňa fér cena. Viete ich však nájsť aj lacnejšie, do testu som počítal s oficiálnou cenou, ktorú udáva výrobca. Otázkou je skôr cena fotopapiera. Cena 50 kusového balenia fotopapieru pre Canon Zoemini je 25,00 €, teda 50 centov za kus. 20 kusové balenie fotopapieru pre HP sprocket 200 stojí 12,0 €, teda 60 centov za kus a fotopapier do FUJIFILM instax mini Link stojí 9,90 za 10 kusové balenie, teda 90 centov za fotografiu. Tu FUJIFILM na môj vkus prestrelil, zatiaľ čo Canon a HP majú ceny nastavené prijateľne, aj keď nie sú najnižšie.

Canon Zoemini

HP sprocket 200

FUJIFILM instax mini Link

Rozmery

118,31 x 82,36 x 18,7 mm

117,5 x 80 x 25 mm

124,5 x 90,3 x 34,6 mm

b.

3

2

1

Hmotnosť

160 g

172 g

209 g

b.

3

2

1

Farba tlačiarne

Ružovo-zlatá a biela, čierna a bridlicovo sivá alebo biela a strieborná

Čierna, Biela

Biela, Ružová, Modrá

b.

Nabíjanie

Micro USB

Micro USB

Micro USB

b.

Kapacita batérie

500 mAh

550 mAh

výrobca neuvádza

b.

2

3

0

Rýchlosť nabíjania

93 minút

117 minút

120 minút

b.

3

2

1

Výdrž batérie

20 listov (uvádza výrobca)

35 listov (uvádza výrobca)

100 listov (uvádza výrobca)

b.

1

2

3

Signalizácia nabíjania

Červené: Prebieha nabíjanie           Zelené: Nabíjanie je dokončené

Červené: Prebieha nabíjanie           Zelené: Nabíjanie je dokončené

Červená blikanie: nabíja sa                          Zelená blikanie: Takmer nabitá                    Zelená svieti: Nabitá

b.

Signalizácia stavu

LED dióda

LED dióda

LED svietenie okolo vypínaču

b.

Ovládanie

Vypínač, Reset

Vypínač

Vypínač

b.

Pripojenie tlačiarne

Bluetooth + aplikácia Canon Mini Print

Bluetooth + aplikácia HP Sprocket

Bluetooth + aplikácia mini Link

b.

Bluetooth

Bluetooth 4.0

Bluetooth 4.2

Bluetooth 4.2

b.

2

3

3

Aplikácia (dojem z aplikaćie)

Canon Mini Print

HP Sprocket

mini Link

b.

3

2

1

Možnosti aplikácie

Rámiky, nálepky, dlaždicová tlač,…

Rámiky, nálepky, dlaždicová tlač,…

Rámiky, nálepky, dlaždicová tlač, ovládanie na diaľku…

b.

2

1

3

OS

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

b.

Technológia tlače

Fotografický papier ZINK

Fotografický papier ZINK

FUJIFILM INSTAX Mini instatnt Film

b.

3

3

2

Rozlíšenie tlače

314 x 400 dpi

314 x 400 dpi

318 x 318 dpi

b.

3

3

2

Rozmer fotografie

5,0 x 7,6 cm

5,0 x 7,6 cm

86 mm x 54 mm (obrázok má pre rámik rozmer 62 mm x 46 mm)

b.

3

3

2

Bezokrajová tlač

ÁNO

ÁNO

NIE

b.

3

3

0

Obojstranná tlač

NIE

NIE

NIE

b.

0

0

0

Možnosť lepiť ako samolepka

ÁNO

ÁNO

NIE

b.

3

3

0

Rýchlosť tlače (meraná redakciou)

50 sekúnd

46 sekúnd

17 sekúnd + 6 minút 10 sekúnd vyvolanie fotografie

b.

2

3

1

Kvalita tlače (subjektívne hodnotenie)
b.

3

2

1

Maximálna vstupná kapacita

10 listov

10 listov

10 listov

b.

3

3

3

Automatický snímač papiera

ÁNO

ÁNO

ÁNO

b.

3

3

3

Cena tlačiarne

115,00 €

108,00 €

119,00 €

b.

2

3

1

Cena jednej fotografie

50 centov

60 centov

90 centov

b.

3

2

1

Maximálny počet bodov

60

60

60

Počet bodov

50

48

29

Hodnotenie v percentách

83,3 %

80,0 %

48,3 %

Canon Zoemini

Víťazne z nášho súboja vzišla prenosná mini tlačiareň Canon Zoemini, ktorá získala 83,3 % hodnotenie. Podľa percent výrazne zaostala tlačiareň FUJIFILM instax mini Link, ktorá doplácala najmä na to, že je určená naozaj najmä pre mladých používateľov a množstvo funkcií je skôr gýčových než naozaj použiteľných. Musíme však objektívne povedať, že rozdieľ v použitej technológii tlače mal na výsledok podstatný vplyv.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.