Reklama

Súboj Apple Watch SE vs Apple Watch Series 3

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple tento mesiac predstavil popri prémiových smarthodinkách Apple Watch Series 6 aj strednú triedu, ktorá za priaznivú cenu prináša výborne vybavené zariadenie. Apple Watch SE sme porovnali s treťou generáciou, ktorá je dodnes v predaji – tiež za „ľudovú“ cenu.

Obidva modely disponujú Retina displejom, sú odolné voči vode a ponúkajú mnoho podobných funkcií. Každému nemusí byť hneď jasné, ktorý model je pre neho výhodnejší.

Pozrite si

Apple Watch Series 3 sú tu! Prinášajú LTE konektivitu a rýchlejší hardvér

Rovnaké vlastnosti

Retina displej s jasom do 1 000 nitov, dvojjadrový procesor, vodotesnosť do 50 metrov (5 ATM), optický snímač tepu srdca, hlásenia vysokej/nízkej a nepravidelnej frekvencie srdca, núdzové SOS, 18-hodinová výdrž batérie.

Rozdiely

Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Veľkosť puzdra 40 a 44 mm Veľkosť puzdra 38 a 40 mm
O 30 % väčší Retina OLED displej Retina OLED 2. generácie
GPS, GPS + GPS
S5 SiP so 64-bit 2-jadrovým procesorom, čip W3 S3 SiP s 2-jadorvým procesorom, čip W2
Digitálna korunka s haptickou spätnou väzbou Digitálna koruna
Medzinárodné tiesňové volanie, SOS, detekcia pádu, monitorovanie hluku Wi-Fi, Bluetooth 4.2
4G LTE, UMTS, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 Výškomer
GPS/GNSS, kompas, stále zapnutý výškomer Vstavaný reproduktor a mikrofón
O 50 % hlasnejší reproduktor, zabudovaný mikrofón Kapacita 8 GB
Kapacita 32 GB

Displej

Okrem rozdielnych veľkostí puzdier hodiniek sú pomerne veľké rozdiely v displeji. Apple Watch SE‌  má o 30 % väčší ako displej na Apple Watch Series 3. Má tenšie okraje a zaoblené rohy. Pre väčší displej sú optimalizované aj ciferníky. Okrem toho je na displeji v SE použitá technológia LTPO, ktorá umožňuje dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu obrazovky a tým zlepšovať výdrž batérie.

Apple Watch SE 1:0 Apple Watch Series 3

Zdroj | Apple

Výkon

Oba modely majú 2-jadrové procesory, ale je medzi nimi dvojgeneračný rozdiel, podľa Apple je S5 až dvakrát rýchlejší ako S3. Zlepšuje sa tak výkon, rýchlosť načitávania aplikácií a celková používateľská efektívnosť. Dnes možno ešte rozdiely nezbadáte, ale iné to môže byť o rok, dva.

Apple Watch SE 2:0 Apple Watch Series 3

Monitoring zdravia

Oba modely majú optický snímač srdca. Okrem monitoringu dokážu po užívateľa upozorniť na možné zdravotné problémy. V tomto rozdiely nie sú. Ani jeden nemá senzor na meranie EKG. Po bode získavajú obe hodinky.

Apple Watch SE 3:1 Apple Watch Series 3

Zdroj | Apple
Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Dizajn

Na prvý pohľad sú obidva modely identické, ale nie je tomu tak. Ináč je vložené bočné tlačidlo, mikrofóny, aj reproduktor. Model SE je niekoľko desatín mm tenší. Na prvý pohľad sa to nemusí javiť ako dôležité, ale počas nosenie si uvedomíte aj tento rozdiel.

Rozdielna je aj farebná ponuka. Appel Watch Series 3 sú k dispozícii v Silver a Space Grey farbách, SE je okrem toho v ponuke aj v odtieni Gold.

Apple Watch SE 4:1 Apple Watch Series 3

Zdroj | Apple

Family Setup

Nová funkcia, ktorá umožní členom rodiny (resp. priateľov) spárovať Apple Watch aj v prípade, že nemajú iPhone. V prípade, že budete Family Setup využívať, musíte siahnuť po modeli SE. Apple Watch Series 3 ju totiž nepodporuje.

Apple Watch SE 5:1 Apple Watch Series 3

Zdroj | Apple

Interná pamäť

Tu je porovnávanie jednoduché. Series 3 má 8 GB ROM, model SE disponuje 32 GB. Kto si rád ukladá hudbu priamo do smarthodiniek má ľahké rozhodovanie.

Apple Watch SE 6:1 Apple Watch Series 3

Cena

Apple Watch Series 3 sú momentálne vo výbornej cene, keďže ide o výbehový model. Nové Apple Watch SE sa predávajú za 299 eur (40 mm) alebo 329 eur (44 mm). Apple Watch Series 3 vás výjdu 219 eur (38 mm), resp. 249 eur (42 mm).

Pozrite si

Všetko čo potrebujete vedieť o Apple Fitness +

Apple Watch SE 6:2 Apple Watch Series 3

Verdikt

Ako vidíte, oveľa lepšie si vedie nový model. Ak vám to finančná situácia dovolí, určite sa rozhodnite pre verziu SE. Okrem iného si môžete byť istí, že bude dostávať nové verzie OS ešte pekných pár rokov. Pri starom modeli je pravdepodobne poslednou podporovanou súčasná verzia, watchOS 7.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.