Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sú "skladačky" pasé? Intel predstavil nový koncept rolovacieho displeja

Sú "skladačky" pasé? Intel predstavil nový koncept rolovacieho displeja
Zdroj | SAMMOBILE
Tomáš Šmidák
Sú "skladačky" pasé? Intel predstavil nový koncept rolovacieho displeja
Zdroj | SAMMOBILE
Zdroj | SAMMOBILE

Skladacie zariadenia sú v posledných rokoch veľkým trendom. Okrem skladacích smartfónov od Samsungu či Xiaomi na trh prichádzajú aj notebooky s ohybnými dispejmi od ASUS či Lenovo. Samostatnou kategóriou sú však rolovacie displeje, ktoré by mohli v budúcnosti zohrať veľkú úlohu.

Na rozdiel od skladacích sú totiž ešte kompaktnejšie a ich využiteľnosť je takmer identická. Po zrušenom koncepte rolovacieho smartfónu od LG ukázal svoj najnovší počin aj Intel a to v spolupráci so Samsung Display. Tento kúsok by sa navyše mohol dočkať aj svojej sériovej podoby.

Na konferencii Intel Innovation, predstavil americký výrobca procesorov nový koncept rolovacieho zariadenia. V zloženom stave displej uhlopriečku na úrovni 13″, ktorá sa po otvorení zvýši na plnohodnotných 17″.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Intel

„Predstavujeme úplne prvý 17″ rolovací displej na svete,“ oznámil na konferencií CEO spoločnosti Samsung Display, JS Choi. Zariadenie by malo uspokojiť potreby používateľov, ktorí preferujú veľký displej, no zároveň potrebujú byť v pohybe.

Intel už niekoľko rokov experimentuje s novými variantami displejov pre PC. Spočiatku plánoval predstaviť skladacie zariadenie s dvomi obrazovkami a to ešte predtým, ako Microsoft oznámil Windows 10X, ktorý by mal využívať plný potenciál týchto zariadení.

Pomocou obrázku na displeji tiež Intel odkázal na svoj nový softvér Unison, ktorý by mal vedieť rýchlo a jednoducho zosynchronizovať váš notebook/PC a smartfón, vrátane iPhonov. To kedy sa tento koncept dočká sériovej podoby zatiaľ nie je známe.

Zdroj