Reklama

Sú Razer Chimaera najlepšie hráčske slúchadlá?

Drahomír Piok

Svetoznámy výrobca počítačového príslušenstva výslovne profesionálnych hráčskych myší, no i iného príslušenstva (viď Razer Switchblade) si vzal na mušku inú kategóriu. Výsledkom v tomto prípade sú bezdrôtové slúchadlá. Rozhodne to nie je prvý hráčsky headset od tejto spoločnosti, no vyzerá spomedzi posledných najlepšie.

Razer Chimaera 5.1

Nielen pre PC hráčov

Vedeli ste?

Razer ako prvý uviedol myš s rozlíšením 2 000 dpi už v roku 1999. Vtedajšia priemerná hodnota dpi sa pohybovala na úrovni 250 – 450 dpi.

V prvom rade by som rád spomenul, že nové Razer Chimaera sú primárne komunikované a vyrábané pre konzolu Xbox 360. PC hráči nemusia zúfať, pretože tieto slúchadlá si budú veľmi dobre rozumieť aj s vašimi domácimi plechovými maznáčikmi. Slúchadlá budú ponúkané v dvoch verziách, a to Razer Chimaera a Razer Chimaera 5.1. V základe ponúkajú slúchadlá tie isté funkcie, len už z názvu je zrejmé, že Razer Chimaera 5.1 má „o čosi  viac“ zvukových kanálov. Priestorový zvuk slúchadiel je prenášaný bezdrôtovo vo frekvencii 5,8 GHz s dosahom približne 10 metrov. Frekvenčný rozsah je štandardný do 20 Hz do 20 kHz a impedancia pri 1 khz dosahuje 32 ohmov. Ich citlivosť alebo maximálna hlasitosť sa zastaví pri 105 dB. O to všetko sa starajú 50 mm široké membrány reproduktorov so silnými neodymiovými magnetmi. Šikovné ovládacie prvky uľahčia používanie, a tak máme na ľavom slúchadle reguláciu hlasitosti spolu s ovládaním mikrofónu.

Razer Chimaera 5.1

Vlastný komunikačný kánál

So slúchadlami dostaneme aj štýlový, podsvietený, dokovací stojan, ktorý nabije slúchadlá na 100 % kapacity za tri hodiny. Komu by to vadilo, stačí vymeniť batérie, headset funguje na dve AAA batérie, ktoré vydržia hrať 8 hodín v 5.1 kanálovom režime a 12 hodín v stereo (závisí od typu použitých batérií). Na stojane máme indikátor nabíjania, aktivity alebo spojenia. K dispozícií sú tri prednastavené hodnoty ekvalizéra, ktoré si meníte podľa potreby tiež cez stojan. Na slúchadlách nájdete aj 3,5 mm audio port pre spojenie s PC alebo digitálny optický konektor. Mikrofón pracuje vo frekvenciách 130 Hz až 10 000 Hz a citlivosť sa pohybuje pri 1 kHz na -42 dB. Razer si pripravil jednu „vychtávku“, ak sa stretnú až štyri Chimaery 5.1 vytvoria medzi sebou sieť a hráči môžu komunikovať medzi sebou čisto, bez „lagov“ a bez akéhokoľvek externého programu. Slúchadlá pôsobia veľmi kvalitným dojmom a osobne viem, že Razer je značka kvality sama o sebe. Predobjednávky už začali, a tak model bez 5.1 zvuku, EQ a vytvorenia vlastného zvukového kanálu môžete získať za 129 €. Razer Chimeara 5.1 dostanete za 199 € (opäť zas platil konverzný kurz 1 $= 1 €), k dostaniu by mali byť oba modely v apríli.

Razer Chimaera 5.1

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.