Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Štýlový skladací Huawei P50 Pocket teraz kúpite o 400 € lacnejšie

Štýlový skladací Huawei P50 Pocket teraz kúpite o 400 € lacnejšie
Zdroj | Huawei
Stanislav Vinc
Štýlový skladací Huawei P50 Pocket teraz kúpite o 400 € lacnejšie
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Ikonické „véčka“ sa vracajú späť v novej podobe. Huawei P50 Pocket ponúka skladací 6,9“ OLED displej v mimoriadne pútavom dizajne, čo navyše dopĺňa o parametre hodné skutočnej vlajkovej lode. Teraz navyše o 400 € lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Skladacích smartfónov je na našom trhu stále ako šafránu, no ak by to aj bolo inak, Huawei P50 Pocket by aj medzi väčšou konkurenciou nepochybne vynikol. Môže za to nielen jeho skladací OLED displej, ale aj štýlový dizajn zadnej strany, ktorý v bielej i zlatej verzii pôsobí ako luxusný technologický šperk.

Zdroj | Huawei

Prím však samozrejme hrá displej, ktorý dokážete zložiť na polovicu a zo zdanlivo bežného smartónu si tak urobiť šikovný gadget o veľkosti dlane, ktorý vám vďaka vonkajšiemu 1,04“ displeju a zadným fotoaparátom poslúži na šikovnú tvorbu selfie fotografií.

O ich tvorbu sa postará najmä 40 Mpx fotoaparát vybavený fázovou detekciou a laserovým zaostrovaním, ktorý dopĺňa 13 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát so 120-stupňovým záberom. Pre potreby videohovorov je súčasťou displeja vo vnútri aj 10,7 Mpx fotoaparát, ktorý po vzore tých hlavných zvláda aj nahrávanie videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu.

Zdroj | Huawei

Hoci má Huawei P50 Pocket skladaciu konštrukciu a na hrúbku má v rozloženom stave len 7,2 milimetra, do jeho útrob sa aj napriek tomu zmestil predošlý vlajkový čipset Snapdragon 888 doplnený o 8-12 GM RAM a 256-512 GB interné úložisko.

Pri tomto TECH DEALe je fér povedať, že spoločnosť Huawei sa nachádza na čiernej listine obchodnej komory Spojených štátov, preto Huawei P50 Pro nedisponuje podporou 5G sietí a po softvérovej stránke v jeho operačnom systéme Android s nadstavbou EMUI 12 chýbajú Google služby, vrátane obchodu Google Play pre sťahovanie aplikácií.

Pozrite si

Huawei nova 9 – bez Googlu sa dá žiť, ale…

S týmto nedostatkom sa však dá žiť a aj do Huawei P50 Pro sa dajú pomerne štandardne sťahovať aplikácie prostredníctvom AppGallery alebo alternatívnych obchodov či stránok. Ak ste to ochotní akceptovať, do rúk dostanete naozaj vydarený skladací smartfón, ktorý so slušným pomerom skóre obstojí aj v priamom súboji so skladacou konkurenciou Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

Huawei P50 Pocket pôvodne dorazil na náš trh s oficiálnou odporúčanou cenou 1 399,00 €. Aktuálne si ho už môžete zakúpiť prostredníctvom legitímnych e-shopov aj za cenu od 999,00 €. Aktuálne ponuky nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.