Reklama

Štvorjadrová superhračka Sony PS Vita bude za 250 €

Dominik Fúsek

Výstava E3 2011 priniesla bohaté ovocie. O novej hernej konzole Nintendo Wii U sme vás informovali už včera, dnes prišiel čas na handheld od Sony. Novinka bola síce oficiálne predstavená ešte v januári (Sony NGP: štyri jadrá v hernej konzole), až na spomínanej výstave však výrobca doplnil aj informácie o dostupnosti. A jej cena bude …

Sony PS Vita

Sony PS Vita

… 250 € za Wi-Fi model, za variant vybavený aj 3G modulom zaplatíte o päťdesiatku viac. Výrobca žiaľ zvolil starý známy kurz 1 € = 1 $. Čo sa týka dátumu začatia predaja, ten je stanovený na koniec roka. Sony sľubuje, že stihne predvianočné trhy. Dovtedy by malo pribudnúť väčšie množstvo graficky aj ovládaním prepracovaných titulov, ktoré budú využívať obrovský potenciál tohto nepochybne vydareného zariadenia. Niekoľko prvých hier je prezentovaných aj vo videu pod článkom.

Sony PS Vita

Pripomeňme si ešte, s kým vlastne máme tú česť. Sony PS Vita je herná konzola s veľkým 5“ širokouhlým OLED displejom, ktorý sa pýši rozlíšením až 960 x 544 bodov a podporou multitouch. Túto technológiu podporuje aj kapacitný touchpad v zadnej stene. Nechýbajú však ani tradičné ovládacie prvky – tlačidlá, optické analógové joysticky a d-pad. Ďalšou možnosťou ovládania je pohyb, nakoľko zariadenie disponuje aj akcelerometrom a gyroskopom, okrem toho má zabudovaný aj kompas a GPS. Obrovský grafický potenciál poskytuje ARM procesor so štyrmi Cortex-A9 jadrami, no najmä štvorjadrová grafika PowerVR SGX543MP4+. Prítomné sú aj dva fotoaparáty. Distribúcia hier bude prebiehať tromi spôsobmi – pamäťovými kartami, prostredníctvom obchodu PS Store a do tretice prostredníctvom služby PS Suite. Tá je okrem iného aj emulátorom Android a PS One hier. Nepochybne teda ide o skvelý prístroj. Preto bude zaujímavé sledovať, ako ho ovplyvní stúpajúci výkon a popularita smartfónov a tabletov – veď štvorjadrové modely už klopú na dvere.

Sony PS Vita

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.