Reklama

Štvorica Samsungov: extrémny outdoor aj dotykáč s QWERTY a Wi-Fi

Imrich Maťo

Okrem špičkových modelov Wave so systémom Bada a i8520 Beam s Adroidom a pico projektorom Samsung ponúkol širokej verejnosti aj mobily z dostupnejších „poschodí“. Vo štvorici noviniek sa stretávame s outdoorovým borcom s extrémnou výdržou, ale aj QWERTY dotykovým mobilom, stvoreným pre mládež obľubujúcu chatovú či SMS komunikáciu.

Samsung E2370

Samsung E2370

Samsung E2370 pokračuje v trende kórejských mobilov, vhodných pre outdoorové aktivity. Je tak pokračovateľom modelov B2100 Xplorer a B2700, od ktorých z veľkej miery prevzal dizajnové prvky i striedmu funkčnú výbavu, ale najmä odolnú konštrukciu. Pochváliť sa preto môže certifikátom odolnosti IP-54. Z technických parametrov spomeňme 1,7 palcový TFT displej s rozlíšením 128 x 160 bodov, prítomnosť VGA fotoaparátu, hudobného prehrávača i FM rádia, ale aj Bluetooth, USB, či podporu microSD pamäťových kariet. Ako predošlé modely, aj E2370-ka má LED diódu navrchu mobilu, slúžiacu ako lampáš. Veľkým bonusom tohto borca je až 2 000 mAh batéria, ktorá sľubuje extrémnu výdrž 1 040 hodín v pohotovosti, respektíve 20 hodín hovoru.

Samsung Monte Slider (E2550)

Samsung Monte Slider (E2550)

Rodina modelov Monte, ktorú otvoril Samsung Monte (S5620), sa rozrástla o dvoch súrodencov. Tých charakterizuje nedotykový 2” QVGA displej, ale najmä ladný, štýlový dizajn tlačidiel funkčného bloku a zadnej časti mobilu. Samsung Monte Slider (E2550), ako jeho pomenovanie prezrádza, má výsuvnú koštrukciu, vďaka ktorej je jeho dĺžka pod hranicou 100 milimetrov. Používateľov, ktorých mobilné nároky nie sú vysoké, by sklamať nemal. Ponúkne im 1,3 Mpx fotoaparát, hudobný prehrávač i rádio a nechýba ani Bluetooth i podpora microSDHC pamäťových kariet. V pohotovosti by mal vydržať 400 hodín a hovorový čas sa šplhá k siedmym hodinám.

Samsung Monte Bar (C3200)

Samsung Monte Bar (C3200)

Samsung Monte Bar (C3200) má klasickú konštrukciu, kvôli ktorej narástol na takmer 112 mm dĺžky. Uspokojiť by mal o niečo náročnejších užívateľov, ako Monte Slider. V jeho výbave sa nachádza 2 Mpx fotoaparát a dokonca aj 3,5 mm audio konektor, ktorý využijete najmä pri počúvaní hudby z hudobného prehrávača alebo FM rádia. Chýbať nesmie ani podpora Bluetooth a microSDHC pamäťových kariet, čo dopĺňa podporou EDGE a backup manažérom. Časy výdrže sú prezentované hodnotami 500 hodín (pohotovosť) a takmer 8,5 hodiny (hovor).

Samsung Ch@t B3410W

Samsung Ch@t B3410W

Takzvaných „pisálkov“ by mal osloviť Samsung Ch@t (B3410W). Ten vychádza z modelu Corby Plus (B3410) a jeho hlavnou črtou je plnohodnotná QWERTY klávesnica, vysúvajúca sa do boku. Vlastný operačný systém je doplnený nadstavbou TouchWIZ 2.0, dotykový QVGA displej má uhlopriečku 2,6”. Dátovo Samsung Ch@t ponúka EDGE a konektivitu dopĺňa Bluetooth a USB. Multimédiá, okrem hudobných funkcií zastupuje aj 2 Mpx fotoaparát s autofókusom. Výraznými vylepšeniami oproti klasickej B3410 ke je veľká, 1 GB, resp. 2 GB interná pamäť, rozšíriteľná microSDHC pamäťovým kartami do 16 GB, ale najmä prítomnosť Wi-Fi modulu, ktorý Samsungu Ch@t rozširuje možnosti internetového pripojenia.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.