Štúdio Niantic, ktoré stojí za Pokémon GO, prichádza s novou hrou Pikmin Bloom

ZDROJ | Niantic

Pred piatimi rokmi štúdio Niantic spôsobilo doslova ošiaľ s hrou v rozšírenej realite – Pokémon GO. Teraz prichádza s novinkou Pikmin Bloom.

Na rozdiel od chytania Pokémonov, v hre Pikmin Bloom sa budete starať o stvorenie Pikmin, ktoré má na starosti kvitnutie kvetov. V spolupráci s Nintendom sa podarilo vytvoriť originálnu hru, ktorá je zameraná na relax. Podobne ako ostatné hry od štúdia Niantic, aj tu ste motivovaný kráčať vonku.

Pozrite siNiantic chystá celosvetové online turnaje v hre Ingress

Na začiatku si vyberiete druh kvetiny, ktorý chcete vypestovať. Následne stačí splniť denný limit krokov a kvetina vám bude postupne rásť. Postupne tak budete motivovaný viac kráčať a dopĺňať si tak virtuálnu zbierku kvetín.

Večer sa vám kroky aktualizujú a môžete si k nim pridať aj svoje fotky z aktuálneho dňa. Tým sa vám bude vytvárať interaktívna knižnica fotografií spojená s prejdenými krokmi.

Miesto bežného nudného krokomeru tak dostanete milú hru, ktorá poteší najmä deti, ktoré môžu byť takýmto spôsobom motivované k prechádzkam.

ZDROJ | Niantic

Pozrite siLandlord GO – kombinácia Pokémon GO a Monopoly s virtuálnymi ulicami Bratislavy

Uvidíme, ako sa bude novinke dariť v počte stiahnutí. Kým Pokémon GO zaznamenal na začiatku obrovský úspech a dodnes ho hrávajú milióny, pri hre s tematikou Harryho Pottera sa už úspech nepodarilo zopakovať. V dôsledku toho bude Harry Potter: Wizards Unite 31. januára 2022 vypnutý.

Pokiaľ si chcete novinku Pikmin Bloom vyskúšať, môžete si ju stiahnuť na svoje smartfóny cez App Store alebo Gogle Play Store.

ZdrojPikmin Bloom

Komentáre k článku