Reklama

Študenti, appka AiS2 je späť pre Android! Avšak len neoficiálne a za poplatok

Zdroj | unsplash/Element5 Digital
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Element5 Digital
Zdroj | unsplash/Element5 Digital

Začiatkom decembra slovenské univerzity vypli mobilnú aplikáciu AiS2, ktorá študentom uľahčovala pobyt na vysokej škole. Teraz sa však aplikácia vracia aj na platformu Android, avšak nie ako oficiálna aplikácia a nebude ani zadarmo.

Nezávislý programátor Ján Matoniak mal aplikáciu EasyAiS2 paralelne s tou oficiálnou, ale po jej ukončení prestala ísť aj táto alternatíva. Chvíľu potom ale aplikácia opäť bežala aspoň na operačnom systéme iOS.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj keď si programátor myslel, že mu vývoj potrvá dlhšie, tak relatívne skoro je dostupná aj pre používateľov Androidu, pričom je funkciami takmer totožná s jej náprotivkom pre iPhony. Ponúka teda všetky základné funkcie vrátane kontroly prehľadov či prihlasovania sa na skúšky.

V porovnaní s iOS verziou chýba akurát funkcia exportu do kalendára. Tá by mala byť ale pridaná neskôr. Univerzity už neplánujú mobilnú aplikáciu AiS2 obnoviť a žiadna oficiálna alternatíva v podobe aplikácie neexistuje. Študentov odkazujú na webovú verziu.

Univerzity dovtedy prispôsobili webové rozhranie systému AiS2 práve pre mobilné zariadenia ako smartfóny a tablety. Napriek tomu mnohí študenti majú problém s tým, že prihlasovanie do systému bolo cez aplikáciu oveľa rýchlejšie aj praktickejšie. Na celú situáciu upozornil portál Živé.sk.

Aplikácia EasyAiS2

Najväčším kameňom úrazu alternatívnej aplikácie môže byť to, že je síce dostupná v obchode Google Play, ale nie zadarmo. Autor si za ňu pýta 2,49 eur, rovnaká suma je aj pre systém iOS. Nie je to rozhodne vysoká čiastka, ale pri uvažovaní nad jej stiahnutím treba s týmto poplatkom počítať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.