Reklama

Strava – parťák na beh či cyklistiku, ktorý vás postaví z gauča

Zdroj | Strava, Inc.
Stanislav Vinc
Zdroj | Strava, Inc.
Zdroj | Strava, Inc.

Pri smartfónovom boome vzniklo nespočetné množstvo aplikácií, ktoré dokázali sledovať športové výkony používateľov pomocou krokomeru či GPS. Po čase sa ponuka takýchto aplikácií preriedila a v hre ostali len tie kvalitné. Strava medzi tie kvalitné určite patrí a v niektorých smeroch nemá konkurenciu.

https://youtu.be/Afi2A7m4fWU

Prvým aspektom aplikácie Strava je samozrejme sledovanie vašich športových výkonov. Pred behom či cyklistikou stačí aplikáciu zapnúť, spustiť sledovanie a na konci dostanete okrem záznamu cesty na mape aj informácie o vzdialenosti, čase, priemernej rýchlosti, spálených kalóriách či stúpaní. Ak vlastníte nejaký z podporovaných snímačov tepu srdca, záznamy z merania sa taktiež zobrazia medzi ostatnými informáciami.

V zozname podporovaných zariadení nájdeme značky ako Garmin, Apple Watch, Fitbit či TomTom, Wahoo, Polar či Suunto. Pripojiť je možné aj Instagram, vďaka čomu sa fotografie z tréningov, s ktorými sa pochválite na Instagrame, dostanú aj do feedu v Strave. Keďže väčšina novších nositeľností a hodiniek podporuje už aj sledovanie plávania, túto aktivitu dokáže spracovať aj Strava. Plávanie sa do aplikácie synchronizuje automaticky po ukončení aktivity na pripojenej nositeľnosti.

Pozrite si

Ventusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Druhým silným aspektom Stravy je socializácia. Centrom aplikácie je v podstate Feed, v ktorom môžete vidieť posledné aktivity vašich priateľov. To vás má motivovať vstať z gauča aj keď sa vám vôbec nechce. Ak nepomôže ani to, pridať sa môžete do niektorého z virtuálnych klubov. Členovia klubov sa môžu predbiehať v tabuľke nabehaných kilometrov a vzájomne sa motivovať ich aktivitou.

Pozrite si

TV Time – majte prehľad o vašich obľúbených seriáloch

Strava väčšinu zaujímavých funkcií zamkla pre Premium používateľov. Za sumu 7,99 € mesačne, alebo 59,99 € ročne sa v aplikácii odomkne personalizovaný tréningový plán, možnosť stanovenia osobných cieľov, prístup k pokročilým štatistikám a zdieľanie aktuálnej polohy trom dôverným kontaktom. Strava ponúka možnosť si tieto funkcie vyskúšať bezplatnej v rámci 30-dňovej skúšobnej doby.

Strava je ale kvalitná aplikácia aj v prípade, že si za doplnkové funkcie neplatíte. Keďže je samotná aplikácia zadarmo a k dispozícii je aj 30-dňová skúšobná lehota, nie je dôvod Stravu nevyskúšať. Mimochodom, ak sa pýtate, prečo sa aplikácia volá práve „Strava“, názov pochádza zo švédskeho slova „Sträva“, čo v preklade znamená „usilovať sa“.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.