Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

STRAND CRAFT 122: dokonalá dovolenka na vode a na suchu

STRAND CRAFT 122: dokonalá dovolenka na vode a na suchu
Števo Porubský
STRAND CRAFT 122: dokonalá dovolenka na vode a na suchu

Blúdením po internete som narazil na web stránku švédskeho dizajnéra Edurada Graya, ktorý vytvoril nejeden zaujímavý projekt. Jedným z posledných je doslova jachta snov. Ak teda patríte k Top 10 najbohatších planéty, môžete o niečom takomto reálne uvažovať. My ostatní môžeme len žasnúť nad krásou dizajnu a funkčnosti.

 STRAND CRAFT 122

Švéd Gray vytvoril niečo, čo by sa možno časom mohlo dostať aj do reálnej výroby. Futuristická jachta s oblými a zároveň ostrými črtami zaujme už na prvý pohľad. Jej rozmery sú 38 m na dĺžku a 7,5 m na šírku. Impozantná je aj hmotnosť – 120 ton! „Hardvérové vybavenie“ tvorí dvojica motorov s výkonom 4 610 koní (každý!), pričom máte možnosť aj výkonnejšieho variantu s 5 100 konskými silami. Vďaka nim je maximálna rýchlosť stanovená na 43 uzlov (cca 80 km/h), resp. 55 uzlov (cca 102 km/h) so silnejšími motormi. Na 120 tonové monštrum je to viac ako úctyhodná hodnota.

 STRAND CRAFT 122

Interiér za všetky drobné…

…za všetky drobné, ale sveta! K dokonalosti dotiahnutý interiér v štýle Art Deco je samozrejme plne prispôsobiteľný vašim požiadavkám, no v základe ho tvoria 4 veľké dvojkajuty, pričom v každej je 52-palcový TV a zvukový systém Bang & Olufsen. Samozrejmosťou je obrovský mostík, priestranná miestnosť na recepcie, salónik a kajuty pre personál. Tým najzaujímavejším a najhodnotnejším v interiéri je určite superšportový automobil Tender. Je navrhnutý v štýle samotnej jachty a ponúka výkon 880 koní s maximálkou 375 km/h. A kde je? Predsa v špeciálnej garáži pod palubou, ktorú pri zakotvení jednoducho otvoríte smerom k mólu. Pekný sen? Takmer dokonalý. A cena? Tú dizajnér radšej asi ani neodhadol, hoci by sa určite našli rôzni „šejkovia“, ktorým by vôbec nevadila.

STRAND CRAFT 122