Reklama

Stiahnite si offline mapu Slovenska do mobilu. Zadarmo.

Patrik Kimijan

V najnovšej verzii bezplatnej mapovej aplikácie od Seznamu si môžete stiahnuť a uložiť do svojho telefónu s operačným systémom Android alebo WindowsPhone (verzia 8 a vyššie) nielen mapu Českej republiky, ale už aj offline mapu Slovenska. To znamená, že stiahnuté mapové podklady budete môcť využívať kedykoľvek, bez nutnosti pripájať sa na internet.

Offline mapa Slovenska
Adresa našej redakcie v najdetailnejšom zobrazení aké nové Mapy.cz ponúkajú.

Stiahnuť Mapy.cz pre Andorid >>

Stiahnuť Mapy.cz pre WindowsPhone >>


Jediným rozdielom je, že kým v CZ mape môžete bez prístupu na internet aj vyhľadávať, tak v mape Slovenska zatiaľ takáto funkcia nie je. Po nainštalovaní appky máte na výber, ktorú z máp chcete uložiť, môžete tak mať vždy po ruke offline mapy oboch krajín, alebo len jednu znich. Česká republika má 396 MB, offline mapy Slovenska vám v pamäti telefónu zaberú 175 MB. Keby boli hoši se Seznamu ešte väčší frajeri ako sú, tak by mapy rozdelili na menšie oblasti, lebo taký turista zo Sniny potrebuje mapu Bratislavy úplne rovnako, ako bratislavský hipster mapu Vihorlatu.

Offline mapy Slovenska Android
Rozdielna veľkosť offline verzií máp je spôsobená nielen rozlohou krajín, ale aj tým,
že offline mapy Slovenska neobsahujú dáta pre vyhľadávanie.

Aplikácia Mapy.cz dokáže okrem offline máp aj vyhľadávanie trás pre autá, chodcov aj cyklistov, mapové podklady zobrazuje buď v základnom režime alebo ako turistickú či leteckú vrstvu (ortofoto) a má zaujímavú funkciu Batůžek. Ide o synchronizáciu užívateľských dát medzi webom a mobilnou aplikáciou, teda trasy alebo zaujímavé body, ktoré uložíte priamo cez web Mapy.cz potom nájdete aj vo svojom Batůžku v mobile. V praxi sa mi však synchronizáciu Batůžku zatiaľ nepodarilo rozchodiť.

 

Offline mapa Slovenska Android
Takto vypočítajú nové Mapy.cz túru z Petržalky na Pezinskú Babu.

Offline mapa Slovenska
Na mapách sa zobrazujú turistické značky (TZT) aj vrstevnice.

Zdieľajte na Facebooku Pošlite na Twiiter


 

zdroj: seznamblog.cz

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.