Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 9.3.2011

Stiahnite si Apple iOS 4.3 už dnes!

Marek Šimunek

Na tlačovej konferencii, ktorá bola primárne venovaná predstaveniu nového iPadu 2, Apple oznámil aj termín dostupnosti aktualizácie svojich iOS zariadení na verziu 4.3. Tento termín bol pôvodne stanovený na 11. marca. Vyzerá to tak, že sa Apple poponáhľalo a vy si túto aktualizáciu môžete stiahnuť už dnes, v stredu!

Apple iOS 4.3

Počas tlačovej konferencie, konanej 2. marca Apple okrem predstavenia nového iPadu 2 predstavil aj novú verziu operačného systému Apple iOS, ktorá nesie číselné označenie 4.3. Aj napriek tomu, že sme si podľa oficiálneho termínu mali na túto aktualizáciu počkať ešte dva dni, Apple sa rozhodlo priniesť nový iOS už dnes, teda dva dni pred pôvodným termínom. Všetci majitelia podporovaných iOS zariadení tak môžu jasať a smelo sťahovať najnovšiu verziu jablčného softvéru do svojich miláčikov priamo z iTunes. Treba však podotknúť, že aktualizácia je dostupná len pre iPhone 3G/4, oba iPady, iPod Touch 3/4 generácie a Apple TV.

Apple iOS 4.3

Hlavnou zmenou v iOS 4.3 je možnosť využitia iPhone 4 ako mobilného hotspotu a využívať tak jeho internetové pripojenie na iných zariadeniach pomocou Wi-Fi, USB alebo Bluetooth. Bohužiaľ táto funkcia sa bude týkať iba majiteľov posledného modelu iPhone a tí z nás, ktorí ešte používajú iPhone 3GS budú o túto funkciu ochudobnení. Naopak pre majiteľov iPadu bude pravdepodobne tou najočakávanejšou zmenou možnosť nastavenia správania sa tlačidla pre stíšenie zvukov. V menu si tak jednoducho zmeníte, či má mať toto tlačidlo funkciu stíšenia alebo zámku rotácie displeja. Druhou podstatnou zmenou je zvýšená rýchlosť a výkon mobilnej verzie Safari vďaka Apple Nitro JavaScript Engine. Do tretice Apple pridal funkciu AirPlay do albumu fotografií a aplikácií tretích strán a tiež možnosť bezdrôtového streamovaného prehrávania obsahu vašej iTunes knižnice v lokálnej Wi-Fi sieti pomocou funkcie Home Sharring. Ďalšie funkcie zahŕňajú okrem iného možnosť prehrávania HD videí priamo v zariadeniach a aplikáciach tretích strán, ako aj možnosť video výstupu v HD rozlíšení pomocou Apple Digital AV adaptéra, možnosť nastavenia počtu opakovaní pripomenutia SMS, alebo rozšírené Push notifikácie pre aplikácie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.