Reklama

Stereo zostavy od Pioneeru do 100 €

Drahomír Piok

Pioneer odštartoval predaj dvoch nových stereo sústav. Model S-MM301 sú obyčajné low-endové reproduktory, ktoré takmer ničím nenadchnú. Vybavenejší Pioneer S-MM751RU je oveľa zaujímavejší. Má krajší dizajn a okrem stereo reproduktorov disponuje aj subwooferom. Obidve audio zostavy by sa mali dať zakúpiť za cenu pod 100 €.

Pioneer

Spoločnosť Pioneer sa preslávila hlavne veľkými domácimi kinami alebo profesionálnymi audio výrobkami do áut. Tieto dve najnovšie zostavy sú, samozrejme, predávané ako príslušenstvo k PC. Lacnejšia zostava S-MM301 nevyzerá príliš presvedčivo. S dizajnom si rozhodne výrobca hlavu nelámal. Konštrukcia je plastová a celá ladená do šedých odtieňov. Na pravom satelite sa nachádzajú tri tlačidlá ovládania hlasitosti. Pozitívnou správou je, že reproduktory nepotrebujú priame napájanie z elektrickej siete. K počítaču sa pripájajú pomocou USB kábla, a tak si „šťavu“ berú odtiaľ. Výhoda hlavne pre majiteľov notebookov. Svetoborné hudobné výkony čakať netreba, no nenáročnému používateľovi by stačili. Budú sa predávať za cenu približne 35 €.

Pioneer s-mm301

Pioneer S-MM301

Audio systém Pioneer S-MM751RU sa skladá z dvoch reproduktorov, subwoofera a dodávaného ovládača. Farebná kombinácia čiernej a červenej je oku lahodnejšia ako šedé odtiene vyššie spomínaného „kolegu“. Dizajn a konštrukcia tiež poskočili o stupienok vyššie. Výkon zostavy je dohromady 40 W. Delí si ho navzájom dvojica reproduktorov po 10 W a subwoofer, ktorý dosahuje 20 W. Mohutnejšiu podporu basov má zabezpečovať DSP s technológiou Pioneer Maxx Bass. Najzaujímavejšou časťou na tejto zostave sa mi paradoxne zdá ovládač. Dokáže regulovať hlasitosť, ovládať prehrávanie a pritom má v sebe integrovanú čítačku pamäťových kariet, USB a line-in vstup. Ak máte piesne uložené napríklad na USB kľúči, stačí ho iba pripojiť a poslúchať hudbu môžete aj bez zapnutého počítača. Nie je to síce prvý ovládač s takýmito možnosťami, no určite poteší veľa priaznivcov. Cena tohto 2.1 kanálového Pioneeru je v prepočte približne 90 €. Podrobnejšie špecifikácie žiaľ nie sú ešte dostupné.

Pioneer s-mm751ru

Pioneer S-MM751RU

Foto: Pioneer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.