Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

SteelSeries Arctis 7 - herný headset, ktorý vás svojou pohodlnosťou dostane

SteelSeries Arctis 7 - herný headset, ktorý vás svojou pohodlnosťou dostane
Michal Spiegel
SteelSeries Arctis 7 - herný headset, ktorý vás svojou pohodlnosťou dostane
94 %
Ak hľadáte kvalitný headset, ktorý netreba spárovať so zariadením, ktorý je pohodlný aj po niekoľkých hodinách používania a ktorý ponúka dlhú výdrž batérie, SteelSeries Arctis 7 ponúka presne tieto výhody. Jediným mínusom môže byť vyššia cena.

Výhody

  • Kvalitné spracovanie
  • Dlhá výdrž batérie
  • Kvalitný zvukový zážitok

Nevýhody

  • Vyššia cena
  • Chýba Bluetooth podpora
  • Pre Xbox One a Switch iba s káblom

V januárových zimných časoch nie je nič lepšie ako si oddýchnuť pri dobrej hre. Aby ste si k nej užili aj dobrý zvuk, firma SteelSeries má zaujímavý headset Arctis 7. Ten som mal možnosť si vyskúšať práve posledné týždne a poviem vám – tak pohodlný headset už som dávno netestoval.

V krabici okrem slúchadiel nájdete aj transmitter, ktorý prepojí slúchadlá s počítačom cez bezdrôtovú technológiu. Nefungujú teda cez klasický Bluetooth, ktorý väčšinou treba spárovať, ale jednoducho pripojíte transmitter a viac sa starať nemusíte. Tiež v balení nájdeme ďalšie dva káble – jeden microUSB na nabíjanie a jeden 3,5 mm jack na možnosť káblového počúvania.

Headset vás poteší jednoznačne kvalitou spracovania a príjemnými materiálmi. Hliníkové telo je chránené látkou a most tvorí elastický materiál, ktorý sa prispôsobí vašej hlave.

Pozrite si

SteelSeries Siberia 840 – nový profesionálny herný headset

O kvalitu zvuku sa postará kodek dtsX. Výhodou headsetu SteelSeries Arctis 7 je tiež čistota zvuku pri prenose cez mikrofón a tiež vybalansovaný herný chat s herným zvukom. Frekvenčný rozsah slúchadiel dosahuje 100 Hz – 10 000 Hz. Ako už názov napovedá, číslovka 7 stojí za priestorovým 7.1-kanálovým zvukom.

Po dlhodobom používaní môžem povedať, že slúchadlá sú veľmi pohodlné a ani po niekoľkých hodinách vás nebudú tlačiť, čo býva často problém pri iných headsetoch. Samotné náušníky sú z mäkkého mikrovlákna. Ak vám náhodou nebudú vyhovovať, môžete si dokúpiť doplnkové z velúru. Na druhej strane, je škoda, že firma SteelSeries nepribalila v balení doplnkové náušníky z koženkového materiálu.

Výhodou je, že mostové slúchadlá zakryjú celé uši, takže si užijete dokonalý odhlučnený zážitok. Zaujímavo je vyriešený aj mikrofón na komunikáciu s ostatnými hráčmi v online svete. Keď ho potrebujete, jednoducho mikrofón vysuniete z priečinku, ktorý je umiestnený pri ľavom náušníku. Pri hraní single-playeru, kde chcete počúvať a nie komunikovať vám tak mikrofón nebude prekážať.

Pozrite si

SteelSeries Arctis – nové revolučné headsety

Na headsete SteelSeries Arctis 7 vás poteší aj jeho kompatibilita. Okrem PC či MACu môžete headset používať aj s PlayStationom či s Nintendom Switch a Xbox One. Posledné dve konzoly však vyžadujú káblové pripojenie a nefungujú iba cez transmitter. V balení dostanete aj 3,5 mm jack, takže nie je najmenší problém pripojiť headset aj k smartfónu. Rozdiel bude iba v tom, že nebudete môcť už počúvať bezdrôtovo. Možno je škoda, že firma nepridala spomínaný Bluetooth, aby ste mohli počúvať bezdrôtovo bez nutnosti zapojiť transmitter.

Čo sa týka ovládacích prvkov, na každom náušníku nájdete dve ovládacie kolieska, ktoré upravujú hlasitosť. Jedno z nich zároveň upravuje hlasitosť hlasov hráčov v multiplayeri.

Headset vydrží na jedno nabitie takmer celý deň používania, čo oceníte najmä pri niekoľkohodinovom hraní. Pri používaní približne 3-hodiny denne som headset nabíjal iba raz týždenne. Následne mi dal headset najavo pomocou zvukového signálu, že potrebuje nabitie.

Pozrite si

SteelSeries Rival 650 Wireless – herná myška, ktorá sa nabije za 15 minút

Jedinou výraznejšou chybičkou headsetu môže byť cena, ktorá sa vyšplhala až na 179,99 eur, čo rozhodne nie je málo. Na druhej strane dostanete kvalitný zvukový zážitok, prémiové materiály a hlavne pohodlie pri nosení.

Za tie dva týždne, čo som mal možnosť testovať SteelSeries Arctis 7, som si headset veľmi obľúbil najmä pre jeho jednoduché zapojenie, ktoré nevyžaduje žiadne párovanie s Bluetoothom. Jednoducho pripojíte ku konzole či k počítaču, zapnete headset a hráte. O nič viac sa nestaráte.

Headset ponúka presne to, čo pri dlhodobom hraní potrebujete – solídnu výdrž batérie, vysokú mieru pohodlia a hlavne kvalitný audio zážitok. Pokiaľ vám nevadí cena, určite do tohto headsetu investujte. Nebudete ľutovať.