Reklama

Stealth LPC-670: Mikro PC s Core i7!

Dominik Fúsek

V poslednej dobe sme vám predstavili viacero počítačov miniatúrnych rozmerov. Niektoré boli len o trochu väčšie než mobilný telefón (Compulab Trim Slice: skutočne vreckový počítač), iné sa dokonca zmestili do napájacieho adaptéra (DreamPlug: Počítač zabudovaný v zástrčke!). Čo však mali všetky spoločné, bol minimalistický výkon v súlade s čo najmenšou spotrebou energie. Dnešná novinka je však úplne iná. Žiadny Atom, žiadna Tegra 2 – v jeho útrobách nájdete len to najlepšie.

Stealth LPC-670

Novinku môžeme považovať za priameho konkurenta počítača Mac Mini od Apple. Stealth LPC-670 je drobný počítač, ktorého odolné hliníkové telo má rozmery len 166 x 157 x 48 mm a hmotnosť 1,5 kg. Do neho sa však výrobcovi podarilo zmestiť obdivuhodný hardvér. Na výber sú procesory Intel Core i3, i5 a i7, pričom vrcholový model Core i7-620M má dve jadrá taktované na 2,66 GHz, v prípade potreby až na 3,333 GHz vďaka technológii Turbo Boost. Do tela sa zmestili aj dva SO-DIMM sloty na DDR3 pamäte maximálnej veľkosti 8 GB.

Stealth LPC-670

Ako úložisko si môžete zvoliť HDD od 160 do 750 GB, prípadne SSD disk. Prekvapí voliteľná optická mechanika, dokonca aj Blu-ray. Na grafickú kartu už ale miesto nezvýšilo, uspokojiť sa tak musíte s integrovanou. Tá si však poradí aj s Full HD videom. Z konektorov sú prítomné dvojica USB 2.0, HDMI, RJ45 (spolupracujúci s gigabitovou sieťovou kartou), DVI, dva hudobné jacky a samozrejme napájací konektor. Na želanie výrobca dodáva aj Wi-Fi modul. Cena tohto drobca začína na 1 200 € a končí až nad hranicou 4 000 €, jeho dostupnosť v Európe však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj a foto: stealth.com

Stealth LPC-670

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.