Reklama

Ste vášniví hráči? Týchto 6 najočakávanejších hier roka 2022 by vám nemalo ujsť

Zdroj | unsplash.com
PR článok
Zdroj | unsplash.com
Zdroj | unsplash.com

Aj tento rok prináša herný svet veľa noviniek. Ak patríte k fanúšikom Hviezdnych vojen, Harryho Pottera, alebo obľubujete sci-fi či postapokalyptický žáner, máte si z čoho vyberať.

The Day Before

Milovníci a milovníčky postapokaliptických zombie príbehov si tento rok prídu na svoje. V pripravovanej hre sa zobudíte do sveta, ktorý napadla zombie infekcia. Aby ste prežili, musíte sa vysporiadať nielen s nedostatkom zásob, hľadaním úkrytu či s infikovanými zombíkmi, ale aj s ostatnými preživšími, ktorí tiež bojujú o holý život.

Dátum vydania stanovili na 21. júna. The Day Before sa bude hrať z pohľadu tretej osoby. Má obsahovať základné prvky modernej MMO (massively multiplayer online game), preto sa pre lepší zážitok z hry odporúča kvalitný a rýchly optický internet. Na konzolách si ju ale nezahráte, bude dostupná len na PC.

Gotham Knights

V hre Gotham Knights sa ocitnete v meste Gotham krátko po smrti Batmana. Ochrana mesta je teraz na Batgirl, Robinovi, Nightwingovi a Red Hoodovi, ktorí musia spolupracovať, aby zastavili úradujúci chaos.

V hre budete môcť prepínať medzi štyrmi hrdinami, a tak naplno využijete ich schopnosti na zastavenie zločincov v piatich okresoch Gothamu.

Presný dátum, odkedy budete so zloduchmi bojovať, nevieme. Hra mala vyjsť už minulý rok, takže sa očakáva, že v roku 2022 by sme sa jej už mohli dočkať. Naisto ale vieme, že bude dostupná pre herné konzoly aj PC.

Zdroj | unsplash.com

Ghostwire: Tokyo

Nová akčná dobrodružná hra z dielne Tango Gameworks vás vtiahne do prázdneho Tokia, kde musíte zbaviť mesto nadprirodzeného zla. Vašou úlohou je zistiť, čo stojí za záhadnými zmiznutiami obyvateľov japonskej metropoly.

V hre budete čeliť okultizmu či rozplietať konšpiračné teórie. Všetko to zdanlivo vyzerá ako dielo tajomného maskovaného muža menom Hannya. Hrá sa z perspektívy prvej osoby – hlavnej postavy, ktorou je mladý muž menom Akito, jeden z posledných preživších.

Tokijské Ghostwire vychádza 25. marca na PS5 a postupne bude dostupné na všetkých platformách.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Fanúšikovia Hviezdnych vojen a stavebnice LEGO sa môžu tešiť z ďalšej spolupráce dvoch veľkých značiek. Hra vychádza už 5. apríla a zážitok z nej si naplno vychutnáte na Playstation či Xbox-e, ale aj na PC. Je prvou LEGO Star Wars dobrodružnou hrou od roku 2016.

Zaujímavosťou je, že obsahuje prvky zo všetkých 9 základných filmov a zároveň poskytne prístup k stovkám postáv z každej éry ságy. V hre môžete navštíviť viacero ikonických miest, a to v ľubovoľnom poradí. Vytvoríte si tak svoju jedinečnú cestu galaxiou.

Zdroj | unsplash.com

Star Trek: Resurgence

Vývojárska spoločnosť Dramatics Labs si na jar tohto roku pripravila ďalšiu hru zo ságy Star Trek. Dej sa odohráva v roku 2380, krátko po udalostiach z filmu Star Trek: The next Generation. V tejto interaktívnej naratívnej hre prevezmete úlohu dvoch hlavných postáv – dôstojníka Jara Rydeka a inžiniera Cartera Diaza.

Prostredníctvom nich budete odhaľovať zlovestnú záhadu okolo dvoch mimozemských civilizácii na pokraji vojny. Počas hry sa stretnete s novými, ale i vracajúcimi sa postavami. Herná novinka bude dostupná pre konzoly od Playstation, Xbox, ale aj na PC.

Hogwarts Legacy

Táto akčná hra vás opäť prenesie do čarovného sveta mágie – do čarodejníckej školy Rokfort. Príbeh sa má odohrávať niekedy v 19. storočí, ešte pred udalosťami, ktoré sa stali vo filmovej ságe Harry Potter. Hráč prevezme rolu študenta a bude si môcť vytvoriť svoj vlastný a unikátny magický príbeh.

Presný dátum vydania hry tvorcovia zatiaľ neoznámili, no prisľúbili, že to bude v roku 2022. Bude dostupná na konzolách Playstation 4 a 5 a Xbox series X, One, ale aj na PC.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.