Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ste sneakerhead? LG má pre vás perfektnú smart skrinku na vašu zbierku

Ste sneakerhead? LG má pre vás perfektnú smart skrinku na vašu zbierku
Stanislav Vinc, Tomáš Šmidák
Ste sneakerhead? LG má pre vás perfektnú smart skrinku na vašu zbierku

Berlínska technologická výstava IFA už dávno nie je iba o počítačoch či mobiloch a spoločnosť LG sa zas nikdy nevenovala iba bežnej elektronike a domácim spotrebičom. Spojte tieto fakty dokopy a výsledok stojí naozaj za to.

LG totiž v rámci trhového prieskumu zistilo, že generácia mileniálov a generácie Z (generácie MZ, ako ich nazvalo LG) si našla obľubu v zbieraní drahých dizajnérskych, luxusných a limitovaných párov topánok, zväčša tenisiek. Ľudia, ktorí tomuto hobby prepadli, si radi hovoria „sneakerheads“.

Ako sa dá táto kultúra prepojiť s technológiami? Nuž, LG už niekoľko rokov vyrába smart skrinky, ktoré dokážu odložené oblečenie vydezinfikovať, navoňať a aj mierne narovnať. S rovnakým riešením nedávno prišiel na trh aj Samsung, ktorého AirDresser sme si vyskúšali naživo aj v našej redakcii.

Obsah pokračuje pod reklamou

LG túto technológiu jednoducho scvrklo a implementovalo do dvoch nových produktov – ShoeCare a Styler ShoeCase.

LG ShoeCare je pomerne bežne vyzerajúca skrinka, do ktorej spoločnosť implementovala technológiu TrueSteam zabezpečujúcu „osvieženie“ odložených topánok. Zeo-Dry filtre v skrinke sa zas postarajú o absorpciu vlhkosti a pachov.

Vďaka smart funkciám dokáže ShoeCare prispôsobiť svoju starostlivosť rôznym materiálom a typom topánok vrátane kože či semišu. Takýmto spôsobom dokáže skrinka ošetriť naraz štyri páry topánok v priebehu 37 minút. Samozrejmosťou je prepojenie s appkou ThinQ, vďaka čomu je možné stav a čistenie topánok možné kontrolovať a ovládať aj na diaľku.

Pre tých, ktorí nechcú svoje topánky skrývať, má LG skrinky Styler ShoeCase, ktoré vizuálne pripomínajú priehľadné skrinky bežne využívané práve zberateľmi vzácnych párov topánok. Aj do týchto skriniek však LG implementovalo svoje čistiace technológie tak, aby topánky zostali „fresh“ a zároveň chránené voči vlhkosti a dokonca aj UV žiareniu.

Na seba je možné uložiť až štyri takéto skrinky naraz a vo vnútri nich dokonca nechýba ani otočný podstavec, ktorý vám umožní predviesť vystavené topánky z každej strany.

Viaceré pohyblivé trysky vo vnútri skrinky sa majú postarať o dokonalé vysušenie vnútra topánok bez ohľadu na ich výšku. Vďaka funkcii Dual Care System je zas možné do skrinky odložiť aj dva rôzne páry topánok, ktoré si vyžadujú rozdielnu starostlivosť.

O cene či dostupnosti týchto nových produktov na výstave IFA 2022 nepadlo ani slovo. Zvyčajne si LG takéto technologické hračky necháva iba pre svoj domáci trh, prípadne Spojené štáty. To, že ich ale prinieslo na európsku výstavu je dobrým znamením, že ShoeCare a Styler ShoeCase možno uvidíme v predaji aspoň vo väčších európskych krajinách.