Reklama

Ste fanúšikom hokeja? V tom prípade vám v smartfóne nesmie chýbať táto appka

Zdroj | Getty Images
Stanislav Vinc
Zdroj | Getty Images
Zdroj | Getty Images

Dnešným dňom sa o hokej začnú opäť zaujímať aj tí, ktorí ho za iných okolností nesledujú. V Tampere a Rige totiž dnes oficiálne štartujú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023.

Ak ste sa o ich štart hoc aj doteraz nezaujímali, možno vám aj tak neuniklo, že naši hokejisti sa postavia na ľad medzi prvými a to už dnes o 15:20 v dueli s českým tímom. Čo sa však bude diať ďalej?

Dokonalý prehľad o všetkých plánovaných zápasoch vám už tradične poskytne oficiálna mobilná aplikácia šampionátu, tentokrát zvaná IIHF 2023, ktorá je dostupná bezplatne pre smartfóny s operačnými systémami Android a iOS. Ide pritom o viac než len virtuálny kalendár zápasov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Kľúčovou funkciou aplikácie sú detailné profily tímov, v ktorých nájdete nielen informácie o danej krajine, ale aj aktuálnu súpisku hráčov a zatiaľ naplánované zápasy, ku ktorým sa v priebehu šampionátu pridajú aj zaujímavé štatistiky. Ktorýkoľvek tím si môžete pridať medzi obľúbené a zapnúť si k nemu notifikácie.

Ak sa vám nepodarí sledovať niektorý zápas, v detaile jeho náhľadu si môžete aktivovať zasielanie notifikácií o špecifických udalostiach zápasu, od jeho začiatku cez góly a tresty až po zhrnutie. Ak sa vám podobne ako nám najprv nezobrazí možnosť aktivácie notifikácií, v nastaveniach aplikácie si povoľte zasielanie notifikácií a následne si skúste reštartovať aplikáciu.

Kľúčové neskôr v priebehu šampionátu budú aj štatistiky a najmä výsledkové tabuľky, ktoré môžu napovedať možných postupujúcich a tak aj možné nádeje na záchranu. Keď už budú postupy jasné, v rozpise zápasov už uvidíte súperiace tímy zapísané v sekcii Štvrťfinále, Semifinále a Finále.

Aplikácia na hlavnej stránke zrkadli aj aktuality zo šampionátu, avšak iba v anglickom jazyku. Pokiaľ vás teda zaujíma dianie na majstrovstvách detailnejšie, v tomto prípade sa radšej obráťte na naše slovenské médiá a ich športové rubriky, kde nájdete aj výrazne viac správ venovaným slovenskému tímu.

Po predchádzajúcich skúsenostiach z minulých rokov môžeme povedať, že aplikácia IIHF funguje spoľahlivo a to dokonca natoľko, že v prípade sledovania zápasu prostredníctvom pomalších zdrojov (napr. IPTV) z nej získate informáciu o dianí v zápase skôr, ako to uvidíte na obrazovke. Ak teda plánujete zápasy sledovať, notifikácie si v aplikácii radšej vypnite.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.