Reklama

Štát spustil web k celoplošnému testovaniu, obsahuje aj oficiálny videonávod

Zdroj | Somzodpovedny.sk
Stanislav Vinc
Zdroj | Somzodpovedny.sk
Zdroj | Somzodpovedny.sk

Na Orave a v Bardejove sa dnes začalo plošné testovanie, zvyšok Slovenska čaká celoplošné testovanie už budúci víkend. Ministerstvá preto spustili spoločný web somzodpovedny.sk, ktorý obsahuje všetky dôležité informácie.

Od 30. októbra do 1. novembra 2020 prebehne na celom území Slovenskej republiky prvé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Ďalšie celoslovenské testovanie prebehne ďalší víkend na to. Už v týchto hodinách však prebieha v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín a Bardejov tzv. pilotné testovanie, na ktorom si všetky zložky vyskúšajú zložitú logistiku.

Úspech celoplošného testovania samozrejme stojí aj na informovanosti občanov. Štát preto spustil jednotný web somzodpovedny.sk, ktorý spolu s testovaním zastrešuje Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Zdroj | Somzodpovedny.sk

Webová stránka obsahuje všetky základné informácie k celoplošnému testovaniu, vrátane vysvetlenia jeho opodstatnenia a informácií o tom, kto, kedy a kde bude ľudí v okresoch po Slovensku testovať. Dôležitá je tiež samostatná časť venovaná vysvetleniu postupu testovania priamo na odbernom mieste.

Špeciálnu časť stránky tvorí aj adresný zoznam odberných miest v rôznych okresoch. Stránka aktuálne zobrazuje lokality, v ktorých prebieha pilotné testovanie. Zatiaľ nie je jasné, ako bude zoznam vyzerať pri celoplošnom testovaní. Už teraz však stránka obsahuje aj sľubovaný zoznam ubytovacích zariadení, v ktorých je možné absolvovať karanténu mimo domácnosti.

Pozrite si

Sú požiare elektromobilov skutočným strašiakom?

Všetky odberové miesta by mali byť vybavené informačnými letákmi o tom, čo robiť v prípade negatívneho i pozitívneho testu. Obyvatelia sa však môžu obrátiť aj na web, ktorý obsahuje informácie pre obe scenáre, ako aj odpovedne na najčastejšie otázky súvisiace s testovaním.

Zdroj | Somzodpovedny.sk

Nová webová stránka odkazuje aj na najnovšie opatrenia krízového štábu SR, nie však na prijatý dokument v celom svojom znení, ale iba na prezentáciu z poslednej tlačovej konferencie Úradu vlády SR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.