Startup Bollinger Motors predstavil prvé plne elektrické úžitkové vozidlo

ZDROJ | Bollinger

Startup Bollinger Motors zameraný na elektrické automobily prestavil svoj úplne prvý automobil Bollinger B1. Ide o plne elektrický džíp bez kompromisov.

https://youtu.be/E4f-ogepkug

Tam, kde elegancia automobilov Tesla končí, tam začína hrubá užitočnosť automobilu Bollinger B1. Na prvý pohľad vyzerá B1 ako keby niekto skrížil Hammer a Jeep. Čo ale hlavne zaujíma každého nadšenca elektrických automobilov je určite dojazd.

Pozrite siKonečne vieme, ako vyzerá interiér Tesla Model 3

Bollinger si je toho vedomý a s dojazdom sa pri konkurencii nenechá zahanbiť. B1 vo verzii s 100 kWh batériou by mal mať dojazd približne 320 kilometrov. S menšou 60 kWh batériou by mal mať dojazd približne 200 kilometrov. Pre porovnanie, Tesla Model 3 bude mať v lacnejšej verzii dojazd zhruba 350 kilometrov.

https://youtu.be/DmhNY92JpYg

B1 má vďaka dvom motorom výkon 360 koní a krútiaci moment 639 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 zvládne za zhruba 4,5 sekundy s maximálnou rýchlosťou 204 km/h. Váha automobilu je 1,7 tony a odviezť dokáže až 2,7 tony.

Pozrite siBMW i3 zvládne cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice

Interiér vozidla je naozaj minimalistický, obsahuje len to najdôležitejšie. Keďže ale ide o elektrický automobil, nebol problém do interiéru zakomponovať 12V zásuvku a USB. Nechýba ani rádio s Bluetooth pripojením, AUX input a čítačka SD/USB.

ZDROJ | Bollinger

Tesla má v pláne priniesť na trh svoje úžitkové vozidlo o pár rokov, teraz má však plné ruky práce s výrobou Modelu 3. „Určite fandíme úsiliu spoločností, ako je Tesla, no myslíme si, že trh potrebuje a žiada multifunkčné, plne elektrické športové úžitkové vozidlo ako je náš Bollinger B1. Vlastne si myslíme, že by sa B1 a Tesla Model 3 k sebe v garáži hodili.“ Povedal hovorca spoločnosti Bollinger, Jeff Holland pre Mashable.

ZDROJ | Bollinger

Čo však Bollinger ešte neprezradil je predpokladaný dátum výroby a cena. Keďže ide o startup, nie je pre nich jednoduché začať sériovú výrobu vozidla a preto sa budú musieť spojiť pri výrobe s inou spoločnosťou.

Začiatkom budúceho roka sa otvoria rezervácie automobilu, pri ktorej záloha bude 1 000 dolárov. Ak sa podarí Bollingeru podpísať zmluvu s výrobcom, do 19 mesiacov od podpísania začne výrobu.

ZdrojBollnger Motors

Komentáre k článku