Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Starman – putovanie astronauta v monochromatickom svete

Starman – putovanie astronauta v monochromatickom svete
Zdroj | nada studio
Stanislav Vinc
Starman – putovanie astronauta v monochromatickom svete
Zdroj | nada studio
Zdroj | nada studio

Pomalý postup v monochromatickom prostredí, kde riešite originálne hádanky v sprievode jemnej hudby. Aj takto by sa dala popísať hra Starman, ktorá vizuálne a herne pripomína hry Limbo či Inside.

V hre Starman ovládate postavičku astronauta, ktorému musíte pomôcť vo všetkých úrovniach získať lietajúce svetlá. Tieto svetlá získate vždy po tom, čo v rámci jednej úrovne prekonáte všetky logické hádanky. Všetky hádanky sú postavené na tom, že akúsi vybitú energetickú kocku musíte svetlom nabiť, aby ste s ňou mohli napájať dvere či most, ktoré vás dostanú do ďalšej úrovne.

Všetky levely sú výhradne v čiernobielom dizajne, pričom je z nich cítiť, že ich dizajn majú na svedomí architekti. Tempo hry je veľmi pomalé, čo určite nemusí sedieť každému. Riešenia budete často hľadať systémom pokusu a omylu, kvôli čomu v úrovniach budete musieť behať tam a späť. Astronaut má na všetko čas, chodí veľmi pomaly a neexistuje spôsob, ako jeho pohyb urýchliť.

Pozrite si

Pixel Plex – vybudujte si mobilné mesto z pixelov

Hra vás teda donúti relaxovať, pretože kým postava prejde z jedného konca úrovne na druhý, vy nemôžete robiť nič iné, než si odpiť z kávy či z čaju. Práve na takýto spôsob hrania je hra Starman ako stvorená. Celkovo sa v nej nachádza deväť kapitol, pričom prejdenie celej hry vám bude trvať jedno daždivé poobedie. Ak by Starman vedel chodiť rýchlejšie, trvalo by to ešte kratšiu dobu.

Krátka hracia doba ale neznamená, že cena hry je privysoká. Starman je totiž veľmi vydarená hra, ktorá je dotiahnutá do konca po vizuálnej, hernej a hudobnej stránke. Dá sa jej vyčítať pomalé tempo, no tvorcovia hry zrejme chceli hráčov prinútiť, aby vo svojom živote trochu spomalili a vychutnali si kúsok herného umenia, čo hra Starman určite je. Na druhej strane by sme sa určite nehnevali, ak by do hry neskôr pribudli aj ďalšie bonusové kapitoly.

Stiahnuť aplikáciu