Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 1 min.
  • 29.12.2016

Starlight - Objavujte hviezdy iba pomocou smartfónu

Starlight - Objavujte hviezdy iba pomocou smartfónu
Marek Šimunek
Starlight - Objavujte hviezdy iba pomocou smartfónu

V App Store nájdete niekoľko aplikácií, ktoré sa snažia rozšíriť vaše obzory. Jednou z nich je aj aplikácia Starlight, ktorá ponúka možnosť spoznávať hviezdnu oblohu len prostredníctvom vášho smartfónu.

starlight-ios-tb-3 starlight-ios-tb-6

Ak vám angličtina nerobí najmenší problém, potom už určite tušíte o čom bude aplikácia Staright. Jej úloha je pomerne jednoduchá. Postačí totiž tablet, alebo smartfón namieriť na oblohu a aplikácia vám prezradí, aké hviezdy sú nad vami.

Samozrejme, že najlepších výsledkov dosiahnete v noci, kedy môžete samotné hviezdy pozorovať na oblohe aj prostredníctvom voľného oka. Jednoducho tak postačí namieriť smartfón na oblohu a okamžite vidíte sústavy hviezd z ich názvom, polohou a samozrejme aj obrazcom, ktorý predstavujú.

starlight-ios-tb-5 starlight-ios-tb-4

Aplikácia vás doslova dostane svojou vydarenou grafikou, ktorú ponúka. Pre svoje správne fungovanie samozrejme potrebuje prístup k GPS vo vašom smartfóne, pomocou ktorého určí polohu a správne rozmiestnenie samotných hviezd.

Následne môžete pohybovať smartfónom a aplikácia bude vďaka údajom z gyroskopu automaticky prispôsobovať okolité zobrazenie. Okrem polohy aplikácia Starlight zobrazí aj mytologický význam daných hviezd a samozrejme aj horizont.

starlight-ios-tb-2 starlight-ios-tb-1

Ak vám toto všetko nebude postačovať v prípade verzie zadarmo, aplikácia ponúka aj platenú verziu. Za 1,99 € získate okrem možnosti vyhľadávania v planétach a odstránenia reklám aj podrobnejšie informácie o jednotlivých planétach a hviezdach.

Aj vo svojej bezplatnej verzii je však aplikácia Starlight veľmi dobrým pomocníkom, ktorý vám ukáže hviezdy okolo vás. Ak teda chcete vedieť, aké hviezdy sú okolo vás, určite aplikáciu vyskúšajte.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj