Reklama

Stály kontakt s dieťaťom? Toto sú naše tipy na detské smart hodinky

Zdroj | Michael Murtaugh
Michal Sobek
Zdroj | Michael Murtaugh
Zdroj | Michael Murtaugh

Smart hodinky už dávno nie sú určené len pre dospelých. Segment tých pre deti sa čoraz viac rozrastá a funkciami sa veľmi približujú už k tým dospeláckym. Prečo ich zadovážiť vášmu dieťaťu a aké sú naše tipy?

Pozrite si

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás

Detské smart hodinky slúžia rovnakému účelu ako tie pre dospelých – ako predĺžená ruka smartfónu alebo ako kompletný telefón na zápästí. Majú praktické funkcie, častokrát s možnosťou volania a vydržia niekoľko dní na jedno nabitie.

Niektorí rodičia sa rozhodnú kúpiť takéto smart hodinky dieťaťu vtedy, keď napríklad nastupuje do školy, ale nechcú mu kúpiť ešte mobil/smartfón, aby to neodvádzalo jeho pozornosť.

Zdroj | Pixabay

Vtedy je dobré zvoliť model, do ktorého sa vkladá priamo SIM karta. Môžete sa s ním kedykoľvek spojiť, pretože hodinky v tomto prípade slúžia ako jednoduchý mobil. Je tu ešte jedna výhoda, a to tá, že smart hodinky so SIM kartou disponujú GPS čipom. To znamená, že kedykoľvek si môžete pozrieť, kde sa vaše dieťa nachádza. Do nášho výberu sme zaradili práve smart hodinky so SIM kartou a GPS.

Pozrite si

Ako rozpoznať neoriginálnu nabíjačku? Nedajte sa už nachytať

Detské smart hodinky často disponujú aj praktickými funkciami akými sú kalkulačka, počítanie krokov alebo budík. Dôležitým prvkom je SOS tlačidlo. Pokiaľ ho dieťa na hodinkách stlačí, tak sa vytočí preddefinovaný kontakt.

Nepočítajte tu však s nejakými doinštalovateľnými aplikáciami ani odpovedaním na rôzne četovacie aplikácie. Plastový dizajn je častokrát mohutnejší ako bežné hodinky, takže dieťa si na to bude musieť zvyknúť.

LAMAX WatchY2

Zdroj | LAMAX

Zaujímavé hodinky od spoločnosti LAMAX disponujú pekným dizajnom v čiernej a ružovej farbe. Nechýba nastavenie bezpečnostných zón, takže keď sa dieťa objaví mimo nej, tak vám okamžite príde notifikácia. Praktickou funkciou je aj história pohybu, na základe ktorej vidíte, kde sa vaše dieťa pohybovalo celý deň.

Nechýba možnosť telefonovania aj čítania SMS správ s možnosťou nahrať 15-sekundový odkaz. Výrobca udáva výdrž medzi 35 až 100 hodinami podľa toho, ako často budete využívať GPS pripojenie a hovory. LAMAX WatchY2 disponujú aj vodoodolnosťou proti dažďu.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

Niceboy Watch KIDS Patrol

Zdroj | Niceboy

Hodinky od Niceboy môžete kúpiť v modrej alebo ružovej farbe. Aj tu nájdeme históriu pohybu, SOS tlačidlo aj vymeniteľnú SIM kartu. V čom sa tieto smart hodinky odlišujú je predná kamera. Tá má síce rozlíšenie len 0,3 Mpx, ale na jednoduché videohovory to bohato postačuje.

Nechýba certifikácia IP67proti vniknutiu vody a prachu. Všetko sa ovláda cez 1,44-palcový dotykový displej. Výrobca deklaruje výdrž až 3 dni na jedno nabitie. Nachádzajú sa tu praktické funkcie ako kalkulačka, stopky, krokomer, fotoaparát a budík.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

WowMe Kids 4G

Zdroj | WowME

Pri týchto hodinkách sú k dispozícii až tri farebné prevedenia – čierna, modrá a ružová. Všetko sa ovláda cez 1,4-palcový dotykový displej. Aj tu sa nachádza kamera určená pre videohovory. Je tu aj vychytávka v podobe vzdialenej aktivácie tejto kamery, aby ste sa uistili, že je vaše dieťa v poriadku.

Batéria s kapacitou 680 mAh zabezpečuje trojdňovú výdrž. Spoločnosť WowMe do tohto modelu integrovala aj matematickú hru, takže matematika bude ešte zábavnejšia. Celé to završuje monitoring spánku.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.