Reklama

Stack Alba je inteligentná žiarovka, ktorá rozmýšľa za vás

Marek Šimunek

Ak sa povie inteligentná žiarovka, väčšina z nás si predstaví žiarovku, ktorú je možné ovládať pomocou smartfónu. Spoločnosť Stack sa však k tomuto problému rozhodla pristúpiť inak. Výsledkom je nová žiarovka Alba. Tá je preplnená senzormi, ktoré dokážu meniť jej farbu, intenzitu, alebo ju úplne vypnúť na základe aktuálneho času dňa, svetla, či vašej prítomnosti v miestnosti. A to všetko bez vášho zásahu.

Stack Alba

Alba je žiarovka, ktorá vás ráno zobudí príjemným chladným bielym svetlom, ale keď sa začne stmievať prepne na teplé relaxačné svetlo, aby ste sa dokonale naladili na spánok. Navyše svoju intenzitu automaticky zníži, prípadne sa úplne vypne v momente keď je v miestnosti dostatok denného svetla. Nestane sa tak, že by vám doma svietilo svetlo celý deň, kým vy ste v práci.

Samozrejme aj Alba má vlastnú aplikáciu do smartfónu, pomocou ktorej môžete jej nastavenia podľa potreby meniť a upravovať. Postupne sa však systém naučí vaše požiadavky a ovládanie nebude vôbec požadovať. Stack Alba by sa mala do predaja dostať začiatkom budúceho roku, pričom už teraz si ju môžete predobjednať. Nebude to však lacný špás. Za štartovací balík, ktorý obsahuje dvojicu žiaroviek a hub zaplatíte 150 USD. Každá nová žiarovka vás bude stáť 60 USD.

Stack Alba

Foto: Stack

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.