Reklama

Stačilo by vám 6 TB v jednom externom disku?

Zdroj | Western Digital
Marek Šimunek
Zdroj | Western Digital
Zdroj | Western Digital

Spoločnosť Western Digital splnila užívateľom dychtiacim po úložnom priestore tajný sen a predstavila nový model do rodiny externých diskov My Book Studio Edition II, ktorý sa pýši kapacitou 6 TB a všestrannými možnosťami pripojenia.

Western Digital My Book Studio Edition II 6 TB

Najnovší prírastok do rodiny externých úložísk Western Digital My Book Studio Edition II poskytuje vynikajúci výkon, bohaté možnosti pripojenia a dostatok miesta aj pre tých najnáročnejších. To všetko v obale, ktorý na vašom pracovnom stole nezaberie o nič viac miesta ako známe modely Western Digital My Book. Dostatok priestoru pre vaše fotografie, filmy, dokumenty alebo zálohované súbory zabezpečí dvojica 3 TB diskov zapojených v RAID, čo v konečnom dôsledku znamená kapacitu 6 TB. Táto hodnota by mala uspokojiť väčšinu majiteľov externých diskov. Disk je od výroby predformátovaný na súborový systém Mac OS Extended Journaled, čo uľahčuje jeho využitie pre zálohovací systém Apple Time Machine vo vašom Macu. Ak chcete My Book Studio Edition II využívať s iným operačným systémom, môžete si ho jednoducho naformátovať na vaším systémom podporovaný súborový systém.

Western Digital My Book Studio Edition II 6 TB

Takmer okamžitý prístup k vašim dátam si budete môcť užívať vďaka integrácii rozhrania eSATA s maximálnou prenosovou rýchlosťou 3 Gb/s alebo FireWire 800 s maximom na hranici 800 Mb/s. Pre zachovanie kompatibility a flexibility disponuje nový externý disk Western Digital My Book Studio Edition II aj rozhraním USB 2.0 a FireWire 400. Škoda, že výrobca nepoužil najnovšie rozhranie USB 3.0, ktoré sa postupne objavuje v množstve stolových a prenosných počítačov či najnovší Thunderbolt od Intelu, ktorý sa objavuje práve v nových Macoch (Apple predstavil nové MacBooky Pro na tento rok! Čo prinesú?). Súčasťou balenia je okrem napájacieho adaptéra aj USB kábel i FireWire 800 kábel spolu s redukciou z FireWire 800 na FireWire 400. Okrem najvyššej konfigurácie s kapacitou 6 TB ostávajú naďalej v ponuke aj disky s menšími kapacitami 4 TB a najmenší My Book Studio Edition II s kapacitou 2 TB. Ak však túžite po veľkej kapacite budete musieť siahnuť pomerne hlboko do peňaženky nakoľko nový model s kapacitou 6 TB sa predáva za cenu 549 USD (386,78 €), v ktorej je okrem tohto 2,63 kg vážiaceho monštra zarátaná aj záruka na päť rokov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.