Stačí len zopár stoviek dronov Intel Shooting Star a šou sa môže začať

ZDROJ | IntelIntel Shooting Star

Po tom čo začiatkom minulého mesiaca Intel predstavil svoj prvý dron Intel Falcon 8+ System, pokračoval v aktívnom vývoji. Tentokrát ukázal svetu dron Intel Shooting Star, určený na vytvorenie veľkolepých svetelných predstavení na nočnej oblohe.

Predstavenie novinky sa nezaobišlo bez praktickej ukážky, vďaka ktorej sa Intel stal držiteľom svetového rekordu najväčšieho počtu súčasne spustených dronov vo vzduchu.

https://youtu.be/aOd4-T_p5fA

Celý systém tvorby svetelnej šou je založený na softvéri, ktorý pošle dronom informáciu, kam majú letieť s cieľom vytvorenia požadovaného obrazu. Čím Intel výrazne uľahčil proces zvyčajne týždňovej prípravy.

Pozrite siAirblock – modulárny dron z Kickstarteru prichádza

Intel Shooting Star
ZDROJ | Intel

Softvér automaticky vypočíta najrýchlejšiu cestu pre každého drona nielen na základe vzdialenosti, ale aj v závislosti od zostávajúcich percent batérie a kvality signálu GPS.

Intel Shooting Star
ZDROJ | Intel

Intel Shooting Star disponuje priemernou výdržou batérie dosahujúcou úroveň 20 minút a rýchlosťou do 10 metrov za sekundu v ideálnom počasí.

Prípadný organizátor koncertu alebo inej väčšej udalosti potrebuje len jedného pilota, ale desiatky, možno až stovky dronov Intel Shooting Star. Cena väčšieho počtu alebo aspoň jedného modelu však stále nie je známa.

Pozrite siIntel Falcon 8+ System – prvý komerčný dron s Intelom

Intel Shooting Star

Ešte pred tým, ako výrobca spustí predaj, musí sa dohodnúť s FAA (Federalna Správa Letectva) v Spojených štátoch o udelení výnimky pre väčšie množstvo dronov pilotované len jedným človekom.

Keďže sa spoločnosti podarilo v roku 2015 vybaviť povolenie pre 100 dronov, v tomto roku pre 500 (stále len pre prezentačné účely) je pravdepodobné, že už čoskoro budeme sledovať YouTube videá prvých majiteľov a ich svetelných výtvorov.

https://youtu.be/KV5Jjd0ww5Q

ZdrojIntel

Komentáre k článku