Reklama

SSD disky vám zvýšia výdrž notebooku aj o hodinu!

Erik Birčák

SSD disky sú síce stále výrazne drahšie ako bežné hardisky, no ich vývoj napreduje míľovými krokmi. Svedčí o tom napríklad novinka od Samsungu, ktorá šetrí vašu batériu či rýchly disk Lexar.

Samsung SSD 1

Neprejde už snáď ani deň, aby jeden z výrobcov neoznámil nový typ alebo rovno modelový rad SSD diskov. Napríklad spoločnosť Samsung pred nedávnom pridala do svojho portfólia nový model 512GB 2,5“ SSD disku určeného hlavne pre vyššie modelové rady notebookov. Disk disponuje novými toggle-mode NAND pamäťami (pamäťami s prepínateľným stavom), vďaka ktorým sa má v spolupráci so špeciálnym ovládačom od Samsungu zvýšiť výdrž bežného notebooku až o hodinu! Rýchlosti 250 MB/s pri čítaní a 220 MB/s pri zápise tiež nie sú najnižšie. Jeho výroba by mala začať v priebehu budúceho mesiaca, cena zatiaľ nebola stanovená.

 

Lexar Crucial RealSSD C300

SATA 6.0 Gbps rozhranie sa pomaly rozširuje a neobchádza ani SSD disky. Žiarivým príkladom je aj nový Crucial RealSSD C300 od spoločnosti Lexar s kapacitou 64GB, ktorý doplnil skoršie vydaných 128GB a 256GB bratov. Disk dosahuje rýchlosť čítania až 355 MB/s, no zápis dosahuje len 75 MB/s. Poteší však jeho odporúčaná cena, ktorú výrobca stanovil na príjemných 150 dolárov (cca. 122 €).

Lexar Crucial RealSSD C300

Zdroje: Geeky-gadgets.comTechConnectMagazine

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.