Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Squid Game - 6 zaujímavých faktov o najsledovanejšom seriáli na Netflixe

Squid Game - 6 zaujímavých faktov o najsledovanejšom seriáli na Netflixe
Zdroj | BBC
Michal Spiegel
Squid Game - 6 zaujímavých faktov o najsledovanejšom seriáli na Netflixe
Zdroj | BBC
Zdroj | BBC

Pred dvomi rokmi to bol film Parazit a teraz je to seriál Squid Game. Juhokórejská filmová a seriálová tvorba valcuje internet. Prinášame 6 zaujímavých faktov o najsledovanejšom seriáli na Netflixe.

Chudoba, zadlženosť, rodová nerovnosť či hon za peniazmi. To nie sú zrovna témy, ktoré si predstavíte, keď sa povie Kórejská republika. Seriál Squid Game tieto témy zobral a zasadil ich do sveta hry, v ktorej ide o život. Fenomén Squid Game v súčasnosti hýbe všetkými fórami, sociálnymi sieťami či diskusiami. Tu je 6 zaujímavých faktov o Squid Game.

Vyrezávanie sladkostí ako celosvetový fenomén

Jednou z hier, ktoré musia súťažiaci podstúpiť, je vyrezávanie tvaru z cukrovej formy pomocou ihly. Práve táto činnosť sa stala celosvetovým fenoménom a ľudia po celom svete zdieľajú na sociálnych sieťach, ako súťažia v tom, komu sa to podarí. Recept na tzv. dalgona candy, ako sa oficiálne cukrovinka volá, nájdete aj v obsahu množstvo kuchárov či food blogerov.

Netflix začal predávať vlastný Squid Game Merchandise

Tohtoročný Halloween bude pravdepodobne v znamení Squid Game kostýmov. Či už ide o číslované úbory alebo o červené kombinézy s maskami, cez Amazon je možné kúpiť rôzne druhy oblečenia inšpirované seriálom. Netflix tiež nezaháľal a prišiel s vlastným oblečením s motívom seriálu. Nechýba možnosť si zvoliť vlastné číslo.

Zdroj | Netflix

Seriál Squid Game spôsobil zvýšený záujem o učenie kórejčiny

Kultúrna diplomacia v praxi. Vysoká popularita seriálu spôsobila, že množstvo ľudí sa začalo zaujímať o kórejskú kultúru a jazyk. Aplikácia na učenie jazykov, Duolingo, napríklad uviedla, že došlo až k 76-percentnému nárastu používateľov za dva týždne, ktorí sa prihlásili na učenie kórejčiny a to len vo Veľkej Británii.

Kórejský won ako druhá najhľadanejšia mena na Googli

Kórejská mena won sa stala druhou najpopulárnejšou vyhľadávanou menou na Googli hneď po dolári. Konkrétne ľudia vyhľadávali, koľko je víťazná suma v hre, 45,6 miliárd kórejských wonov v prepočte na lokálne meny. Pri prepočte na € bola výhra viac ako 33 miliónov €.

Zdroj | Google

Scenár bol napísaný pred viac ako 10 rokmi

Režisér Hwang Dong-hyuk napísal scenár ešte v roku 2008. pôvodne malo ísť o film, ktorý sa mal volať Round Six a malo ísť o alegóriu k modernej kapitalistickej spoločnosti. Vtedy však scenár nebol dobre prijatý kórejskými spoločnosťami, ktoré ho považovali za príliš nerealistický a násilný. Počas písania scenára bol samotný režisér v dlhoch.

Zdroj | Netflix

Najsledovanejší seriál Netflixu

Squid Game seriál mal premiéru 17. septembra a za menej ako mesiac si ho pozrelo rekordných 111 miliónov predplatiteľov. Neznamená to však, že si ho pozrelo celý. Podľa metodiky merania Netflixu musel byť seriál sledovaný aspoň dve minúty, takže aj tí, ktorí ho napríklad pre brutalitu vypli, sú zarátaní do finálneho čísla. Tým prekonal seriál Bridgerton, ktorý si pozrelo „iba“ 82 miliónov predplatiteľov. Squid Game je zároveň na 1. mieste v top 10 zozname v 94 krajinách po celom svete.