Reklama

Spravujte domácnosť odkiaľkoľvek – za 50 dolárov!

Dominik Fúsek

Rôzne „inteligentné“ prístroje začali inváziu do našich domácností už pred rokmi. Ale čo ak by bola inteligentná celá domácnosť?

Belkin WeMo

Predstavte si, že odchádzate z domu. Cestou do práce si s hrôzou uvedomíte, že ste nechali zapnutý elektrický spotrebič (trebárs lampu, kúrenie, žehličku) a nielenže sa tým plytvá energia, ale tiež hrozí potenciálne nebezpečenstvo. Vracať sa však nemusíte. Chytíte smartfón alebo tablet (zatiaľ je podporovaný iba iOS), otvoríte aplikáciu, šťuknete OFF a je vystarané. Doteraz takéto systémy stáli tisíce, no Belkin svoje riešenie WeMo ponúka len za 50 dolárov.

Belkin WeMo

Ide o malú krabičku s Wi-Fi, ktorá sa umiestňuje do zásuvky. Následne stačí prostredníctvom Wi-Fi siete spárovať zásuvku s iPhonom a pripojiť elektrické zariadenie. Samozrejme týchto zásuviek môžete používať ľubovoľný počet a v záujme prehľadnosti ich pomenovávať. Vďaka tomuto systému môžete vaše spotrebiče ovládať odkiaľkoľvek. Teoreticky aj z druhého konca sveta, kolegom z webu Engadget sa však pripojenie cez 3G sieť opakovane nedarilo. Za príplatok k zásuvke dostanete aj časovač a modul pohybu. Spotrebiče potom môžete zapínať a vypínať v stanovených intervaloch, prípadne v momente detekcie vášho príchodu/odchodu domov. Novinka je zatiaľ v predaji v USA, snáď výrobca pripraví aj európsku verziu zásuvky.

Zdroj a foto: Belkin, Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.