Reklama

Spoznali sme víťazov súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019

Zdroj | AMAVET (YouTube)
Imrich Maťo
Zdroj | AMAVET (YouTube)
Zdroj | AMAVET (YouTube)

Finále súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019 sa uskutočnilo 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Už 14 rokov je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl živnou pôdou na objavovanie ich talentu v oblasti informačných technológií.

Pozrite si

Štartuje súťažná konferencia JUNIOR INTERNET AMAVET 2019

Súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET sa zúčastňujú začínajúci tvorcovia webu, grafici, dizajnéri, programátori mobilných aplikácií a blogeri, ktorých práce boli odbornou komisiou vybrané na celoslovenské finále.

Zdroj | Gréta Zubová (via AMAVET)

Prehliadka kreativity, odbornosti, ale i zábavy bola v tomto roku zameraná aj na bezpečnosť internetu a komunikáciu. Na úvodnej interaktívnej diskusii združenia digiQ o kybernetickej bezpečnosti sa zúčastnilo, okrem súťažiacich, aj 300 žiakov z bratislavských stredných a základných škôl. V ďalšej diskusii v sobotu sa Márius Kopcsay z TASR zamyslel nad tým či „Vieme diskutovať na internete o dezinformáciách?“ Jeho sekundantom bola riaditeľka digiQ Andrea Cox.

Zaujímavosťou tohtoročnej súťaže bolo, že najmladším účastníkom bol iba 8-ročný Filipko Duda a s projektom Mojich 5 pravidiel bezpečnej cesty do školy prezentoval žiacke výukové video k bezpečnosti na ceste.

Zdroj | ELITEHOST.CZ

Cenu Absolútny Junior Internet získal víťaz kategórie Junior Web, starší žiaci, Tomas Magnes – ELITEHOST.CZ. Ide o projekt herného hostingu – o prenájom herných serverov pre hry Minecraft a GTA SA:MP a službu uloženia dát.

Víťaz kategórie Junior Learn Marek Mach prezentoval projekt Mladí proti fašizmu. Ide o projekt upozorňujúci najmä mladých ľudí na nebezpečenstvá spojené s týmto režimom a jeho obdivovateľmi.

Zdroj | MladiProtiFasizmu.sk

Víťazi kategórie Junior Blog – Oskar Lelko a Jakub Andrej Filčák prezentovali projekt Čejndž. Čejndž.sk je médium, kde píšu komentáre k aktuálnym spoločenským a politickým udalostiam, ktoré menia náš svet.

Víťazkou kategórie Junior Text bola Sabína Sabová s poviedkou Medzi riadkami. „Jej práca bola štylisticky špecifická svojou poviedkovou formou, primeraným rozsahom a obsahovou viac dimenzionálnosťou, pretože reagovala na viaceré aktuálne témy naraz. Autorka sa zároveň nesnažila prezentovať konkrétnu politiku. Cieľom textu bola skôr výzva ísť voliť, zdôrazňujúca ich dôležitosť a záujem o veci verejné“, zhodnotil rozhodnutie hodnotiacej komisie jej člen Mgr. Lukáš Procháska, PhD. z AMAVET-u.

Zdroj | Čejndž.sk

Prihlásené práce hodnotili odborníci z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj radili začínajúcim autorom v ich prezentovaní vo svete online marketingu. O úspechu projektu rozhoduje originalita a nápad, dizajn a vizuál, technické prevedenie, ale aj responzivita, návštevnosť a bezpečnosť.

Pozrite si

Junior Internet AMAVET 2018 má svojich víťazov

Súťaž sa uskutočnila pod záštitou Richarda Rašiho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a už tradične pod záštitou prof. Márie Bielikovej, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Odborným garantom Junior Internet-u bola IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj a SK-NIC.

Viac o Junior Internete sa dozviete na stránke projektu. Podrobné výsledky si v PDF môžete pozrieť na tomto odkaze. Výhercom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.