Reklama

Spotify umožní rodičom kontrolovať, akú hudbu počúvajú ich deti

Zdroj | Spotify
Stanislav Vinc
Zdroj | Spotify
Zdroj | Spotify

Spotify po zhruba piatich rokoch od zavedenia rodinného predplatného obohacuje tento platobný plán o nové funkcie. Rodiny získajú zdieľané playlisty a rodičovské nastavenia pre explicitný obsah.

Rodinné predplatné v hudobnej streamovacej službe Spotify sa teší spustenia v roku 2014 obrovskej popularite. Môže za to najmä cena 8,99 eur, ktorú si každý mesiac môže rozdeliť až šesť členov. Klasické predplatné Spotify Premium pre jedného používateľa stojí 5,99 eur. Spoločnosť pritom ani veľmi nedbá na to, aby boli členovia predplatného skutočne príbuzní.

Pre tých, ktorí rodinné predplatné využívajú skutočne na zdieľanie streamovacej služby so svojimi ratolesťami, je tu nová funkcia Explicit Content Filter. Rodičia, resp. zakladatelia rodinného predplatného, budú môcť svojim deťom obmedziť prístup k hudbe a podcastom učeným pre dospelých poslucháčov.

Zdroj | JBL

K týmto nastaveniam budú mať rodičia prístup iba cez Family Hub v nastaveniach účtu na stránke Spotify.com. Ak teda deti nebudú poznať heslá k účtom svojich rodičov, k explicitnému a vulgárnemu obsahu sa jednoducho cez svoje účty nedostanú. Zatiaľ je táto novinka dostupná iba v Írsku, no spoločnosť sľubuje jej postupné sprístupnenie aj v ostatných krajinách.

Pozrite si

Porovnali sme YouTube Music s Apple Music, Deezer, Spotify a Tidal

Do rodinného predplatného okrem toho pribudne takzvaný Family Mix. Pôjde o automaticky vygenerovaný zoznam skladieb z hudby, ktorej holdujú jednotliví členovia rodinného predplatného. Rodičia budú môcť opäť určiť, ktorí členovia budú do zoznamu skladieb zahrnutí.

V rodinách s rôznorodým hudobným vkusom môže ísť o zaujímavý spôsob, ako sa počas jazdy v aute pohádať, alebo dobre zabaviť. Podobnú funkciu už Spotify ponúklo pri predplatnom Premium Duo, ktoré je určené najmä pre páry.

Pozrite si

V Spotify už môžete zablokovať umelcov, ktorých nechcete počúvať

Doterajšieho fungovania rodinného plánu sa tieto novinky nijako nedotknú. Spotify Family Premium bude stále určený pre šiestich členov za cenu 8,99 eur mesačne, pričom hudobné knižnice jednotlivých členov budú naďalej vzájomne rozdelené.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.