Spoločnosť Automobili Pininfarina odhaľuje nový koncept PURA Vision

ZDROJ | Pinifarina

Ikonický výrobca Automobili Pinifarina predstavuje svoje plány na najbližšie roky. Okrem nového dizajnového konceptu PURA Vision, výrobca prezradil, že spolupracuje s firmou Bosch na elektrických motoroch.

Okrem Bosch, s Pinifarinou začala spolupracovať aj nemecká spoločnosť Benteler. PURA Vision dizajn má byť oficiálne predstavený budúci rok, kedy bude Pinifarina oslavovať 90. výročie vzniku tejto ikonickej značky.

ZDROJ | Pinifarina

Pozrite siPininfarina PF0 – najkrajší a najrýchlejší elektromobil na obzore

Jediný známy detail je, že nový koncept bude fungovať na platforme s elektrickým motorom umiestneným do stredu vozidla, čím sa zlepší dynamika. Práve na tejto elektrickej platforme Automobili Pinifarina spolupracuje s Bosch a Benteler.

Dizajn PURA Vision nemá byť iba jedným konceptom, ale začiatok nových modelov, ktoré budú budované na jednotnej platforme.

Automobili Pinifarina je známa svojimi dizajnovými kúskami, ktoré sú pastvou pre oči. Spoločnosť spolupracovala s takými menami ako Alfa Romeo, Maserati, Ferrari či Bentley.

ZDROJ | Pinifarina

O Pinifarine sme informovali tento rok v súvislosti s očakávaným športovým elektromobilom Pininfarina Battista, ktorý sľubuje výkon 1 900 koní.

Dojazd na jedno nabitie by mal byť maximálne 450 kilometrov, no pri takom výkonnom aute bude reálny dojazd oveľa nižší. Samozrejmosťou je luxusný interiér, ktorý už teraz prekonáva konkurenciu.

Battista sľubuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 2 sekundy a maximálnu rýchlosť nad 480 km/h. Pôjde tak pravdepodobne o najkrajší a najrýchlejší elektromobil na trhu. Cena vozidla je úmerná vlastnostiam a má sa pohybovať okolo 2,5 milióna dolárov a vyrábať sa má v talianskom Turíne.

ZDROJ | Pinifarina

Pozrite si1 900 koní v elektromobile? Nech sa páči, Pininfarina Battista

Momentálne je v portfóliu Pinifarina tiež spolupráca vo viacerých oblastiach vrátane letectva, lodnej či bicyklovej dopravy. Už teraz sa nevieme dočkať plnohodnotného predstavenia konceptu PURA Vision.

ZdrojElectrek,Pinifarina

Komentáre k článku