Reklama

Špičkový smartfón LG V10 má 2 displeje a 2 webkamery

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG bez výraznej pompéznosti predstavilo svoj nový top-end smartfón s unikátnymi vlastnosťami. Prvou je určite dvojica displejov. Okrem klasického, no obrovského 5,7″ QHD (1 440 x 2 560 px) má hneď nad ním malý informačný 2,1″ (1 040 x 160 px) displej, ktorý funguje prakticky stále. Zobrazujú sa na ňom všetky dôležité informácie ako čas, dátum, notifikácie, ale aj skratky k vybraným appkám či informácie z kalendáru.

Zdroj | LG

Druhým unikátom je rovno dvojica 5 Mpx webkamier s 80° uhlom záberu. Tie neslúžia na tvorbu podivných 3D záberov, ale na to, aby ste nevyzerali na selfies ako zo suda. Otázne však je, prečo už LG k dvojica webkamier nepridalo aj malý LED blesk pre nočné selfies.

Zdroj | LG

Hlavný fotoaparát má pritom 16 Mpx, laserové ostrenie a optiku so svetelnosťou f/1,8. Ultra a Full HD video je samozrejmosťou, rovnako ako množstvo režimov vrátane vynoveného manuálneho režimu aj pre video, ktoré môžete natáčať aj vo formáte 21:9. Novinkou je tiež automatický režim na vytváranie krátkych videí z už natočených záberov, ktoré je možné zdieľať aj na sociálnych sieťach.

https://www.youtube.com/watch?v=ELD_6aeHGKQ

Telo LG V10 s rozmermi 159,6 x 79,3 x 8,6 mm a hmotnosťou 192 gramov je vyrobené z ocele označovanej ako 316L, zadná strana je zas zo špeciálneho silikónu Dura Guard, ktorý má vraj lepšie absorbovať šoky. Na zadnej strane si našlo miesto aj ovládanie známe z predchádzajúcich modelov, nechýba tiež snímač odtlačkov prstov.

Zdroj | LG

V tele je ukrytý Snapdragon 808, 4 GB pamäť RAM a 64 GB flash pamäť, ktorú môžete rozšíriť microSDXC kartou až do 200 GB. Čerešničkou je dedikovaný 32-bitový HiFi DAC zosilňovať pre Hi-Res audio. V pomerne veľkom smartfóne je však len 3 000 mAh batéria. Hoci je Android 6.0 už niekoľko dní vonku, LG V10 bude dočasne pracovať na OS Android 5.1.

Kedy a za akú cenu sa LG V10 dostane aj na náš trh nie je zatiaľ známe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.